Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Musím víc makat, abych pro ně nebyl nulou, uznal sebekriticky Pavlásek po prohře s Djokovičem

Musím víc makat, abych pro ně nebyl nulou, uznal sebekriticky Pavlásek po prohře s Djokovičem

Po jednom míči si tenista Adam Pavlásek vysloužil od Srba Novaka Djokoviče potlesk. Jinak ale ve druhém kole Wimbledonu na svůj idol ani trochu nestačil a porážku, kterou nazval škola hrou, chce přetavit v motivaci, aby pro hráče světové špičky příště nebyl nulou.

„Je škoda, že jsem se neukázal v lepším světle, ale je to motivace víc makat,“ řekl dvaadvacetiletý Pavlásek po jasné prohře 2:6, 2:6 a 1:6.

Vycítil, že z něj Djokovič nemá obavy. „On šel do toho s tím, že jsem pro něj nic, dá se říct,“ uvedl Pavlásek. To by chtěl do budoucna změnit. „Mám touhu ukázat, že pro něj nejsem taková nula a příště to může být vyrovnaný boj,“ řekl.

Poprvé se utkal s hráčem světové desítky a proti bývalé jedničce neměl nárok. „Jsem rád, že to bylo s ním. Je to můj idol, protože hraje bez chyb, a když má šanci, jde proti. Má skvělý pohyb. Je to komplexní hráč,“ řekl Pavlásek.

S aktuálně až 136. hráčem žebříčku ATP, jehož maximem bylo loni 72. místo, se Djokovič po utkání u sítě vřele bavil. „Jsou to sympaťáci všichni, ale jeho si cením na nejvyšší příčku,“ řekl český daviscupový reprezentant.

Podpis si ale od svého oblíbence nevzal. Ani selfie si nevyfotil, jak se občas dělává. „Podali jsme si ruce a teď se nebudu do konce života mýt,“ vtipkoval. „Já takový nejsem, že bych sbíral podpisy nebo fotky. Chtěl bych, aby lidi chtěli fotku ode mne a byl bych strašně rád, abych se k tomu dostal. Je těžké být jako Djokovič, ale chci být hrdý na práci, co dělám a jednou za sebou mít nějaké výsledky.“

Dříve ho provázela pověst talentu, který nechtěl moc pracovat. „Je pravda, že mi dřina úplně nevoněla. Byl jsem flink,“ řekl s tím, že to už dva tři roky neplatí. „Dostal jsem se na slušnou úroveň a viděl, že práce něco přináší. Občas si povím: Dneska se mi nechce nic dělat, ale stává se to výjimečně. Makám solidně,“ prohlásil.

Díky tomu, že už nakoukl do stovky a hrál turnaje nejvyšší úrovně, si uvědomuje, kam se chce zařadit. „Na turnajích ATP je život úplně jiný. Je paráda hrát před plnými stadiony. Jen musím makat dál, abych se tam vrátil,“ řekl Pavlásek.

  
 

MS v hokeji 2018 v Dánsku

Program a výsledky Český tým Systém turnaje Kde se hraje Vstupenky Soupisky týmů MS 2019 Čtvrtfinále Play off Tabulky

Mistrovství světa v hokeji se hraje od 4. do 20. května v Dánsku (Kodaň a Herning), čeští hokejisté čekají na medaili už pět let. Ze dvou osmičlenných skupin postupují první čtyři týmy do čtvrtfinále. Finále se odehraje 20. 5. od 20.15 v Kodani.

Skupinka cizinců v centru Prahy brutálně napadla číšníka. Šli na něj v sedmi, je ve velmi vážném stavu

Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer napadli číšníka na zahrádce restaurace ve Vladislavově ulici. Muž skončil ve velmi vážném stavu na jednotce intenzivní péče a podstoupil operaci hlavy. Za těžké ublížení na zdraví a výtržnictví hrozí pachatelům v případě odsouzení až deset let vězení.

Na webu zveřejnili policisté fotografie všech sedmi podezřelých i video z napadení, které se odehrálo na náměstíčku u obchodního centra Quadrio. Záběry najdete na konci článku.

Číšník se dostal do konfliktu s hledanými poté, co je upozornil, že nemohou na zahrádce konzumovat donesený alkohol. "Skupina sedmi mužů zaútočila na personál restaurace, jednoho číšníka povalili na zem a tam ho začali mlátit pěstmi a kopat do něj. Když poškozený zůstal bezvládně ležet na zemi, tak podezřelí z místa utekli na tramvaj číslo 14 a odjeli směrem na Karlovo náměstí," popsal napadení mluvčí policie.

Link

Kriminalisté na základě dosavadního vyšetřování předpokládají, že podezřelí jsou cizinci, kteří by mohli bydlet v hotelu, penzionu či jiném typu ubytování v Praze nebo okolí. "Proto prosíme především recepční a všechny jiné svědky, jestli muže viděli nebo vědí, kde by se mohli nacházet, ať kontaktují tísňovou linku 158," uvedl mluvčí.

4934827:article:true:true:true

4934826:article:true:true:true

4934825:article:true:true:true

-1