Musíme se semknout jako tým, burcuje před bitvou s Američany Pastrňák | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Musíme se semknout jako tým, burcuje před bitvou s Američany Pastrňák

Musíme se semknout jako tým, burcuje před bitvou s Američany Pastrňák

Kanonýr David Pastrňák by měl patřit k hlavním esům českých hokejistů ve čtvrtfinálové bitvě mistrovství světa v Herningu proti USA. Jednadvacetiletý útočník by na třetí pokus v národním týmu konečně rád prošel do bojů o medaile a zapomněl na zklamání z MS v roce 2016 právě proti Američanům (1:2 po samostatných nájezdech) i z loňska z Paříže proti Rusku (0:3).

„Těším se, už se nemůžu dočkat. Každé čtvrtfinále je obrovská zkušenost. Vůbec to není o mně, jsme tu tako tým. Jeden hráč vám žádný zápas nevyhraje, musíme se semknout,“ řekl novinářům Pastrňák.

„Tyhle zápasy jsou vždycky mimořádné, musí bavit snad každého hokejistu. Hrajete o prodloužení si sezony, nikdy nechci skončit před vyvrcholením turnaje. Celou skupinu jsme dřeli kvůli play off,“ podotkl kanonýr Bostonu.

Vytouženého soupeře na start play off neměl. „Je to úplně jedno. Chceme vyhrát, porazit musíme každého. V téhle fázi turnaje už na špatného soupeře nenarazíte,“ uvedl Pastrňák, který v součtu s play off v této sezoně v NHL nasbíral v 94 zápasech 100 bodů za 41 branek a 59 asistencí.

Český tým v základní skupině stejně jako Američané vyhrál šest ze sedmi zápasů. Pastrňák si nedělá hlavu z toho, že poslední tři duely byly proti papírově slabším soupeřům Bělorusku, Francii a Rakousku. V úterý v poslední hrací den měli Češi volno.

„Skupina už je za námi. Nepřemýšlíme nad tím, jak jsme doteď hráli. Soustředíme se jen na čtvrtfinále. Cítíme se výborně, čtvrtfinálový mód už dorazil,“ prohlásil Pastrňák.

Hvězdě Američanů Patrickovi Kaneovi je podle něj potřeba se dostat pod kůži. „Jejich první lajně to musíme znepříjemnit hned od začátku. Je třeba na ně hrát tvrdě, protože nejsou tak urostlí. Žádný hračička totiž nemá rád, když mu jdete tvrdě do těla,“ hledal recept na trio Cam Atkinson, Nick Bonino a Kane.

Stejně jako on s Krejčím posílil i americký tým jejich spoluhráč z Bostonu Charlie McAvoy, který se díky osmi bodům za tři branky a pět asistencí ze tří zápasů stihl vyšvihnout do čela produktivity obránců turnaje.

„Ještě jsme si nepsali. Navíc on je mladší, takže právě on by měl napsat jako první. Já to iniciovat určitě nebudu, nerad se totiž sázím,“ vzkázal dvacetiletému McAvoyovi.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.