Na fotbalové derby Sparty se Slavií dohlédnou stovky policistů | info.cz

Články odjinud

Na fotbalové derby Sparty se Slavií dohlédnou stovky policistů

Na sobotní pražské fotbalové derby mezi Spartou a Slavií dohlédnou stovky policistů včetně speciální pořádkové jednotky, psovodů a antikonfliktního týmu. Ligový zápas začne v 17:30 na Letné. Stadion bude otevřen od 16:00, policie ale upozorňuje, že se v jeho okolí zřejmě budou tvořit kolony. Na webu o tom dnes informoval mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

„Policisté budou již v průběhu dne monitorovat pohyb fanoušků obou celků na území metropole. V případě potřeby bude zajištěn jejich doprovod ke stadionu,“ uvedl mluvčí. Příznivci Slavie se ve 13:00 sejdou v horní části Václavského náměstí, odkud vyrazí na Letnou.

Do bezpečnostních opatření se zapojí několik stovek policistů z pořádkové, kriminální, dopravní i cizinecké policie, antikonfliktní tým, speciální a krajská pořádková jednotka, policisté na koních, psovodi a také několik desítek strážníků městské policie.

„Upozorňujeme, že dle zákona není dovoleno mít před, při i po zápase zahalen jakýmkoli způsobem obličej tak, že by to ztěžovalo jednoznačnou identifikaci dotyčného. Stejně tak je zakázáno jakékoli používání pyrotechniky jak na stadionu, tak mimo něj,“ zdůraznil Rybanský.

Pořadatelé budou všechny návštěvníky u vstupu kontrolovat. Proto je třeba na utkání přijít s dostatečným časovým předstihem. Parkovací kapacity kolem stadionu Sparty jsou omezené. Lidé by měli nechat auta doma, případně využít záchytná parkoviště na okraji Prahy a na zápas dojet městskou hromadnou dopravou.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie