Na French Open nebude nasazená Serena Williamsová. V žebříčku se propadla na 453. místo | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Na French Open nebude nasazená Serena Williamsová. V žebříčku se propadla na 453. místo

Na French Open nebude nasazená Serena Williamsová. V žebříčku se propadla na 453. místo

Bývalá světová jednička Serena Williamsová nebude na letošním French Open mezi nasazenými tenistkami. Pořadatelé antukového grandslamového turnaje oznámili, že se budou držet aktuálního žebříčku WTA, v němž trojnásobná pařížská šampionka po mateřské pauze klesla do poloviny páté stovky.

Šestatřicetiletá Williamsová oznámila těhotenství po loňském triumfu na Australian Open a v září přivedla na svět dceru. Po porodu se pokusila vrátit na kurty letos v březnu, v Indian Wells a v Miami ale odehrála celkem jen čtyři zápasy s bilancí dvě výhry, dvě porážky. Další starty v Madridu a Římě odřekla a vrátila se k tréninku, v žebříčku WTA se ale zatím propadla na 453. místo.

Přímo v hlavní soutěži French Open může Williamsová startovat díky takzvanému chráněnému žebříčku. Ten mohou využít tenistky, které se vracejí po dlouhé zdravotní pauze.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.