Na internetu si můžete koupit místo v první pětce vedle Jágra | info.cz

Články odjinud

Na internetu si můžete koupit místo v první pětce vedle Jágra

Pokud si dodnes rádi přehráváte zápasy „zlatých hochů“ z Nagana, naskytla se vám jedinečná příležitost. Autoři loutkového filmu Nagano – zrození hrdinů vybírají na webu HitHit od fanoušků peníze, aby mohli projekt za 60 milionů korun dostal do kin. 

Ve filmu si zahraje přes 190 loutek ve 30 lokacích. „Aktuálně chceme dokončit vývoj a spustit výrobu nových loutek, která je velmi finančně nákladná. Například loutka pro hlavní postavy stojí okolo 200 tisíc korun, proto jsme se rozhodli v listopadu rozjet kampaň na HitHitu, kde je naším cílem s podporou fanoušků vyrobit co nejvíce loutek hráčů českého nároďáku. Celou kampaň odstartujeme s Jaromírem Jágrem a Dominikem Haškem“ říká režisér filmu Pavel Sadílek. 

Se svojí loutkou se nechal vyfotit i Jaromír Jágr, kterého ve filmu nadabuje Vojta Dyk.Se svojí loutkou se nechal vyfotit i Jaromír Jágr, kterého ve filmu nadabuje Vojta Dyk.autor: Archiv

Fanoušci mohou na natáčení filmu přispět menšími i vyššími částkami, za něž dostanou odpovídající odměnu. Mohou například posnídat s Dominikem Haškem, stát se autory zlatého gólu díky komentáři Roberta Záruby nebo mohou mít vlastní loutku, která si ve filmu zahraje. Přispět můžete zde.

Scénář k filmu napsal oceňovaný Petr Kolečko a podílí se na něm brankář zlatého českého výběru Dominik Hašek a televizní komentátor Robert Záruba, kteří jsou nedílnou součástí hokejového turnaje století. „Do scénáře jsem přispěl některými svými postřehy. Především tím, jak to vypadalo v zákulisí, v kabině, což lidé nemohli vidět,“ říká legendární brankář Dominik Hašek o svém podílu na filmu. Snímek vzniká k dvacetiletému výročí olympijských her v Naganu.

Ve filmu zazní hlasy Jiřího Bartošky v roli Ivana Hlinky, Vojta Dyk namluví Jaromíra Jágra a mluvit bude i lapačka Dominika Haška hlasem Simony Stašové.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie