Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Náčelník, dirigent obrany i flegmatik. 5 největších českých hvězd před semifinále s Kanadou

Náčelník, dirigent obrany i flegmatik. 5 největších českých hvězd před semifinále s Kanadou

Poprvé od roku 2005 čeští hokejisté postoupili na mistrovství světa hráčů do 20 let mezi nejlepší čtveřici a na vydařeném šampionátu vyčnívá kromě precizních týmových výkonů také množství individualit. Však i kanadští experti už se museli naučit jména jako Filip Zadina, Josef Kořenář či Martin Nečas. Kdo jsou tedy hvězdy českého výběru?

 

 

Josef Kořenář (brankář)

Tým: Benátky nad Jizerou (1.liga)

Dobře ví, kde leží Kojčice u Pelhřimova. V tomhle městě se narodil, vyrostl na Vysočině a jako trojka Jihlavy zamířil do Benátek. Na farmě Liberce chytá pravidelně a navíc je pod dohledem trenéra brankářů Martina Lásky, který pracuje taky pro českou dvacítku. Je to trochu paradox, ale v juniorské reprezentaci přeskočil Jakuba Škarka, který v extralize nastupuje za Jihlavu pravidelně.

Chytal taky v přípravě proti Kanadě, dostal všech devět gólů, než ho trenér Pešán ke konci vystřídal. „Nechtěl jsem, aby se nám rozhodili oba gólmani,“ vysvětloval pak trenér Filip Pešán. Ve skupině pak brankáře prostřídal.

Prezidentské volby 2018 se blíží. Komplexní zpravodajství můžete sledovat zde>>>

Po dvou úvodních utkáních měl příjemné starosti, komu dát přednost, a klidně si mohl hodit korunou. Po dalších dvou bylo rozhodnuto. Ve čtvrtfinále nastoupil Kořenář. Flegmatik, patřící od letních kempů do stáje San Jose Sharks, přiváděl pod vlajkou s vyvěšeným číslem Dominika Haška soupeře k šílenství, přesně jako to uměl slavný Dominátor.

O dalších hráčích si přečtěte na webu iSport.cz.

 

„Prostě končíš!" Jak Babiš zachází se svými lidmi. Komentář Markéty Žižkové

Už za pár hodin bude jasno o tom, jaké složení vlády si představuje designovaný premiér Andrej Babiš. Události, které k tomuto rozzuzlení vedou, zatím nepřinesly žádné velké překvapení. Už delší dobu se spekulovalo o tom, že ministerské křeslo opustí šéfka resortu obrany Karla Šlechtová nebo ministr průmyslu Tomáš Hüner. Příznačný je ovšem způsob, kterým se o svém konci dozvěděli.

Šéfovi hnutí ANO se daří až do poslední chvíle tajit jména ministrů za ANO. Ví je Hrad a pak zřejmě několik Babišových nejbližších. K jejich zveřejnění vyzývali designovaného premiéra i sociální demokraté (kteří by jako koaliční partneři alespoň občas něco rádi věděli), na veřejnost se ale nedostala. Jak opakují členové hnutí stále dokola, své záležitosti si strana umí řešit za zavřenými dveřmi. Prostor pro úniky je minimální. Už kvůli tomu, že sami členové „této firmy“ toho ví jen pomálu a spoléhají na svého šéfa.

Link

Páteční ráno přitom opět ukázalo, jak Babiš ke svým lidem přistupuje. O svém konci v čele resortů se „nechtění“ ministři dozvěděli až dnes. Během telefonátu. A bez vysvětlení. Alespoň tak to popsala médiím Šlechtová. Telefon jí zazvonil v sedm ráno před zasedáním vlády.

4987065:article:true:true:true

O důvodech, proč už s ní Babiš není spokojený, se napsalo mnoho. Osobně jí ale prý nic nevysvětlil. „Pan předseda nic nezdůvodňuje. Prostě mi řekl, že nebudu součástí nového návrhu vlády,“ komentovala to pro média smířeně končící ministryně.

Dnes ráno se Babišovo rozhodnutí dozvěděl i šéf resortu průmyslu a obchodu. Právě okolo Hünera, potažmo obsazení významného ministerstva vedl Babiš se Zemanem spor. Už nyní – ač neznáme přesné jméno nového ministra – panují obavy z toho, jakým směrem Česko povede v důležitých rozhodnutích, jako je dostavba jaderných elektráren.

Link

Kdy se tento člověk i další „nováčci“ o své nominaci od Babiše dozvěděli, je otázka. Také jim zazvonil telefon dnes ráno?

Faktem přitom je, že i ministři, kteří odchází o „své vůli“ a rozhodnutí oznámili už před časem, to nelíčí zrovna v optimistických barvách. Ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán pochopil, že se znelíbil Zemanovi mimo jiné tím, že vydal hackera Jevgenije Nikulina do Spojených států. Kritizuje i poměry v ANO a tvrdí, že jeho názory se od směřování hnutí liší. Jeho odchod z resortu v posledních dnech působí tiše. Příliš nekomunikuje. Nevyjadřuje se ani k otázkám na resort. Nejvíce by se jeho kroky daly přirovnat k vytracení, kdy za sebou jen potichu zavře dveře.

Končící ministr zahraničí Martin Stropnický si zas po letech uvědomil, že politika je vlastně špinavá hra, na kterou nemá nervy.

Link

Když se podíváme na chvilku mimo vládu – třeba na pražský magistrát – tak uvidíme Adrianu Krnáčovou, která se rozčiluje, že ji obklopuje parta neschopných lidí. Zároveň je ale jasné, že k jejímu konci vedlo i to, že ztratila Babišovu podporu.

5017080:article:true:true:true

Zpátky ke kabinetu: už v pátek večer by mělo být jasno v tom, kdo za ANO získá místo v pověstném vládním autobusu. Jedno je ale jisté už teď. Každý jmenovaný bude muset počítat s tím, že přes přátelskou atmosféru na PR fotkách hnutí, ho může kdykoliv potkat krátký telefonát: „Končíš a není ti nic do toho proč“. A to i firemní šéfové svým podřízeným vyjadřují větší porci úcty.

32744