Náčelník, dirigent obrany i flegmatik. 5 největších českých hvězd před semifinále s Kanadou | info.cz

Články odjinud

Náčelník, dirigent obrany i flegmatik. 5 největších českých hvězd před semifinále s Kanadou

Poprvé od roku 2005 čeští hokejisté postoupili na mistrovství světa hráčů do 20 let mezi nejlepší čtveřici a na vydařeném šampionátu vyčnívá kromě precizních týmových výkonů také množství individualit. Však i kanadští experti už se museli naučit jména jako Filip Zadina, Josef Kořenář či Martin Nečas. Kdo jsou tedy hvězdy českého výběru?

 

 

Josef Kořenář (brankář)

Tým: Benátky nad Jizerou (1.liga)

Dobře ví, kde leží Kojčice u Pelhřimova. V tomhle městě se narodil, vyrostl na Vysočině a jako trojka Jihlavy zamířil do Benátek. Na farmě Liberce chytá pravidelně a navíc je pod dohledem trenéra brankářů Martina Lásky, který pracuje taky pro českou dvacítku. Je to trochu paradox, ale v juniorské reprezentaci přeskočil Jakuba Škarka, který v extralize nastupuje za Jihlavu pravidelně.

Chytal taky v přípravě proti Kanadě, dostal všech devět gólů, než ho trenér Pešán ke konci vystřídal. „Nechtěl jsem, aby se nám rozhodili oba gólmani,“ vysvětloval pak trenér Filip Pešán. Ve skupině pak brankáře prostřídal.

Prezidentské volby 2018 se blíží. Komplexní zpravodajství můžete sledovat zde>>>

Po dvou úvodních utkáních měl příjemné starosti, komu dát přednost, a klidně si mohl hodit korunou. Po dalších dvou bylo rozhodnuto. Ve čtvrtfinále nastoupil Kořenář. Flegmatik, patřící od letních kempů do stáje San Jose Sharks, přiváděl pod vlajkou s vyvěšeným číslem Dominika Haška soupeře k šílenství, přesně jako to uměl slavný Dominátor.

O dalších hráčích si přečtěte na webu iSport.cz.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie