Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Naděje pohasly. Koukalová na olympiádu nepojede, potvrdil šéf českého biatlonu

Naděje pohasly. Koukalová na olympiádu nepojede, potvrdil šéf českého biatlonu

Biatlonistka Gabriela Koukalová nepojede na olympijské hry do Pchjongčchangu. ČTK o tom informoval šéf českého biatlonu Jiří Hamza. Důvodem jsou přetrvávající problémy s lýtky.

 

 

Úřadující mistryně světa a nejlepší česká sportovkyně loňského roku měla patřit v Koreji k českým medailovým nadějím, ale kvůli potížím s lýtky Koukalová v této sezoně ještě nezávodila. Situace není lepší ani měsíc před začátkem her.

„Současný zdravotní stav jí nedovolí přípravu v plné zátěži. Potíže přetrvávají. Proto jsme se domluvili, že tuto sezonu vynechá. Rozhodnutí nebylo lehké,“ uvedl Hamza. S Koukalovou a šéftrenérem Ondřejem Rybářem probral všechny možnosti. „Vzhledem k našim ambicím mě tato situace mrzí, ale zdraví je přednější. Gabriela nyní podstoupí léčbu u doktora Pavla Koláře, do této sezony už nezasáhne,“ dodal Hamza.

Osmadvacetiletá biatlonistka se poslední měsíc připravovala individuálně. „Snažila jsem se udělat maximum pro to, abych se vrátila. Bohužel to na tréninku nešlo podle mých představ. Moc mě to mrzí, olympiáda je vrcholem každého sportovce,“ uvedla Koukalová v prohlášení.

Před čtyřmi roky v Soči vybojovala stříbrné medaile v závodu s hromadným startem a ve smíšené štafetě. Dodatečně by měla získat ještě bronz ze štafety žen po diskvalifikaci původně druhý Rusek za doping.

Za měsíc v Pchjongčchangu se bude muset výprava českých biatlonistů obejít bez vítězky Světového poháru z roku 2016. „Bohužel v současném stavu není Gabča navzdory jejímu úsilí i snaze celého podpůrného týmu schopna závodit,“ řekl šéftrenér Rybář.