Naděje umírá poslední. Tři desítky ruských atletů se odvolaly proti vyloučení z olympiády | info.cz

Články odjinud

Naděje umírá poslední. Tři desítky ruských atletů se odvolaly proti vyloučení z olympiády

Třicet dva ruských atletů, včetně šestinásobného zlatého medailisty Vikora Ana, tří bývalých hráčů NHL a biatlonisty Antona Šipulina, podalo odvolání proti svému vyloučení z účasti na zimních olympijských hrách v Pchjongčchangu. 

Případem se bude zabívat Arbitrážní soud pro sport (CAS). Ten případ v Pchjongčchangu pravděpodobně projedná ve středu, uvedla agentura Reuters.

Rozhodnutí neumožnit ruským sportovcům účast vydal kvůli dopingovému skandálu v jejich zemi Mezinárodní olympijský výbor (MOV). Povolil ji pouze 169 pečlivě vybraným, kteří budou o medaile soutěžit jako nezávislí.

Podle Denise Oswalda, jehož komise vyšetřovala organizovaný ruský doping a jeho krytí na olympijských hrách v Soči, byly důkazy dostatečně silné. Proto je proti rozhodnutí Sportovního arbitrážní soudu, který minulý týden kvůli nedostatku důkazů zrušil 39 ruským sportovcům doživotní tresty a 28 z nich vrátil i výsledky ze Soči.

„Byl to šok, protože jsme se domnívali, že důkazy, které jsme předložili, dostatečně odůvodňují uložené tresty. Těžko to mohu nějak vysvětlit, protože to sám nechápu,“ řekl dnes Oswald agentuře Reuters na zasedání MOV v Pchjongčchangu.

Pořadí zemí podle získaných medailí >>>

Kdo z Čechů hraje o další medaile? >>>

Tabulka s kompletním programem ZOH 2018 >>>

Hokejový program na ZOH 2018 >>>

Online hokejové přenosy >>>


 
Přejít na homepageVíce z kategorie