Naděje zmařila penalta. Sparta v Evropské lize končí, na hřišti řádili fanoušci | info.cz

Naděje zmařila penalta. Sparta v Evropské lize končí, na hřišti řádili fanoušci

Fotbalisté Sparty končí v Evropské lize už ve 2. předkole. V domácí odvetě sice soupeře ze Spartaku Subotica jasně přehrávali a vyrovnali skóre po prohře 0:2 z úvodního duelu. Po jedné chybě však inkasovali z penalty a výhra 2:1 jim na postup nestačila.

Sparťané dvakrát nastřelili konstrukci branky, pak se trefili Josef Šural se Srdjanem Plavšičem, ale v 75. minutě Uroš Radakovič zbytečně fauloval ve vápně a Bojan Čečarič zařídil postup srbského celku. Hosté se ubránili i v deseti po vyloučení Milana Marčiče.

Krátce po penaltě vtrhli na hřiště fanoušci letenského celku a duel na pět minut přerušili. Sparta stejně jako loni končí v pohárech hned na prvním soupeři. Subotica se naopak může těšit na zápasy s Bröndby Kodaň.

Sparta s vědomím nutnosti co nejdříve skórovat začala utkání ve velkém tempu a od začátku soupeře dostala pod velký tlak. Hráči předváděli výkon, jaký od ní fanoušci dlouho neviděli, a jen smůla v koncovce zabránila tomu, aby Pražané souboj neotočili už v první půli.

Už ve 4. minutě měl na hlavě gól Stanciu, ale po Plavšičově centru trefil jen břevno. Branková konstrukce zastavila i pokus Tetteha, který hlavou zamířil do tyče. Ve 20. minutě získal Stanciu míč u vápna soupeře, ale nepřihrál na Šurala, který poprvé v sezoně nastoupil v základní sestavě. Následovala střela Plavšiče a neuspěl ani Šural s hlavičkou, kterou mu vyrazil brankář Perič.

Sparťanský kapitán uspěl až ve 28. minutě, kdy odcentroval Plavšič. Šural přetlačil na zadní tyči obránce a střelou z voleje do protipohybu brankáře vrátil Spartu do boje o postup.

Tlak Sparty pak ale utlumilo zhruba čtyřminutové přerušení utkání kvůli ošetřování hostujícího stopera Čalasana, který po souboji s Costou utrpěl zranění hlavy. Hráči okamžitě signalizovali nutnost zásahu lékařů, otřesený srbský stoper ale odmítal opustit hřiště. Poté chvíli trvalo, než se domácí opět dostali do tempa, ale v závěru poločasu opět sahali po gólu po střelách Stancia a Tetteha.

V 61. minutě dala Sparta druhý gól, ale trefu Šurala hlavou po rohu rumunští sudí neuznali kvůli útočnému faulu. Chvíli nato ale domácí zakombinovali po pravé straně, Frýdek od lajny nacentroval a Plavšič z voleje střelou o zem zařídil vyrovnání skóre v dvojutkání. Zvednutýma rukama se fanouškům Subotice omlouval, protože sám za tento klub v minulosti hrával.

Čtvrt hodiny před koncem se ale sparťané sami o postup připravili. Radakovič měl míč pod kontrolou, ale nechal se o něj obrat a následně soupeře přistrčil, což sudí posoudil jako penaltu. Čečarič ji proměnil a Sparta znovu potřebovala dát dva góly.

To už se jí nepovedlo, i když soupeř dohrával v deseti. Před tím krátce po penaltě rozezlení fanoušci Sparty vtrhli na hřiště a duel na pět minut přerušili, což bude mít dohru u disciplinární komise UEFA. Po utkání ale fans snahu sparťanů ocenili potleskem.