Navštivte Rwandu, lákají nově adresy Arsenalu. Země si zaplatila reklamu, přijímá při tom peníze z Evropy | info.cz

Články odjinud

Navštivte Rwandu, lákají nově adresy Arsenalu. Země si zaplatila reklamu, přijímá při tom peníze z Evropy

Navštivte Rwandu, lákají nově adresy Arsenalu. Země si zaplatila reklamu, přijímá při tom peníze z Evropy
 

Nezvyklý rozruch způsobily nové dresy anglického klubu Arsenal, nebo spíše reklama, která je na nich. Nápis na levém rukávu má následující tři sezony lákat turisty k návštěvě Rwandy. V čem je háček? Středoafrická země, která se stále vzpmatovává z genocidy z 90. let, totiž stále přijímá hospodářskou pomoc od evropských zemí. Kritici se domnívají, že by rwandská vláda měla peníze vynaložit jiným způsobem.

Víc jak třetina populace ve Rwandě žije v chudobě a přes oživení patří mezi hospodářsky nejméně rozvinuté země na světě. Uzavírání kontraktu s jedním z nejznámějších fotbalových klubů, jehož hodnota má být podle informací médií 30 milionů liber (885 milionů korun), vypadá jako přehnaný přepych. Přesně tak to vidí kritici takového postupu z Velké Británie a Nizozemska.

Obě země totiž Rwandu finančně významně podporují – třeba Velká Británie poslala na rwandské účty za uplynulý rok 64 milionů liber (1,8 miliardy korun), a tak se nabízí otázka, zda by nebylo vhodnější investovat prostředky do škol, na výstavbu silnic či nemocnic.Zástupkyně rwandské vlády Clare Akamanziová oponuje. „Naším cílem není zůstat chudou zemí,“ vysvětlila s tím, že peníze na dohodu s Arsenalem putují ze současných příjmů z turismu. Ve Rwandě by je také díky dresu, který bude nosit i brankář Petr Čech, chtěli do roku 2024 zdvojnásobit.

Proč právě Arsenal? A co na to říká rwandský prezident? Více na iSport.cz

 
Přejít na homepageVíce z kategorie