Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Nebezpečný lupič od Kvitové uniká. Může být na dně Orlíku, tvrdí manažer

Nebezpečný lupič od Kvitové uniká. Může být na dně Orlíku, tvrdí manažer

Když začátkem ledna uviděl fotografii pořezané ruky Petry Kvitové, nevěřil její manažer Miroslav Černošek, že wimbledonská šampionka ještě někdy bude hrát tenis. Ale zázrak se díky špičkové lékařské péči a píli hráčky stal. Ač se comeback momentálně výsledkově nedaří, trenéři tvrdí, že bude opět výborná. „A já tomu věřím, Petra má před sebou ještě takových krásných osm let kariéry,“ říká Černošek. Hovořil i o tom, proč se nedaří najít pachatele přepadení, který českou tenistku tak ošklivě zranil.

Je přesně osm měsíců od Petřiny operace, zveřejněnou fotografii pořezané ruky znáte již z dřívějška. Říkáte si při pohledu na to, v jakém stavu Kvitové levačka byla, že se stal zázrak?


„Tu fotku jsem viděl začátkem ledna, a když jsem viděl, jak jí ukazováček visel na kousku kůže, měl jsem pocit, že se nemůže do tenisu vrátit. Shodou okolností jsem se měsíc poté díval na daviscupový zápas Slovensko – Maďarsko, v němž nastoupil nějaký Attila Ballazs. Slovenský moderátor tvrdil, že nehrál dva a půl roku tenis, jelikož se v Maroku dostal rukou do drátěného plotu a skoro přišel o prst. A tenhle kluk nehrál dva a půl roku. Petra na tom byla ještě mnohem hůř. Ze začátku jsem měl opravdu pocit, že se nevrátí. Její comeback mě neskutečně překvapil. I tím, jak ho uchopila. Nechce se jen formálně vrátit, ale chce vyhrávat. I když teď to zrovna dobře výsledkově nevypadá.“

Říká se, že jí zranění naučilo velké pracovitosti.


„Ano, Petra nikdy nebyla ten typ, který by byl příliš pracovitý. Je spíš přirozeně nadaná.“ 

Jen málo lidí chápe, jak to, že se ještě nenašel pachatel přepadení. Jaký máte pocit z vyšetřování?


„Hrozně špatný. Vzhledem k tomu, že v tom domě byly kamery a tak dále… Nejsem schopný pochopit, že se při tak extrémně sledovaném případu nedosáhlo vůbec ničeho. Jeden významný policista mi říkal, že pracují s verzí, že pro určitou komunitu byl ten pachatel tak nebezpečný, že je dnes buď v Orlíku nebo někde ve Venezuele. Že zkrátka nemají koho chytit.“

Více si přečtěte na webu iSport.cz.

 

Policejní stát, který se vymkl kontrole: Muslimové tu mizí po tisících, k zatčení stačí plnovous

Muslimové v čínské provincii Sin-ťiang jsou sledováni na každém kroku. Úřady na ně dohlíží pomocí kamer i speciálních aplikací. K poslání do převýchovných táborů stačí málo – třeba jen špatné oblečení. I proto v nich Ujgurové končí každý den po stovkách. Podívejte se na nový díl pořadu Proč.

Link

Link