Nečas, Chytil i naděje draftu. Kdo má táhnout Čechy na juniorském MS? | info.cz

Články odjinud

Nečas, Chytil i naděje draftu. Kdo má táhnout Čechy na juniorském MS?

Konec čekání na medaili po 13 letech? Čeští mladíci odletěli na juniorské MS do Buffala s velkým odhodláním a zpátky se chtějí vrátit s cenným kovem na krku. Cesta k němu je pořádně dlouhá, ale tým potenciál rozhodně má. Svěřenci Filipa Pešána se budou spoléhat na vyrovnané brankáře, borce z extraligy i zámoří a hlavně na mladíky, kteří už nakoukli i do zámořské NHL.

Brankáři

Jakub Škarek, 18 let. Sezona: Jihlava, 17 zápasů, úspěšnost 90,02 %.
Josef Kořenář, 19 let. Sezona: Benátky (WSM Liga), 20 zápasů, 91,1 %.

Kdo bude jednička? Češi odletěli do Buffala s vyrovnanou dvojicí jihlavské brankářské školy. K vysněné medaili by měli pomoci Jakub Škarek a Josef Kořenář. Kdo z nich ale začne, o tom se trenéři zřejmě rozhodnou až na poslední chvíli. Zkušenosti z loňského šampionátu i Tipsport extraligy však hovoří spíše pro Škarka, který má k pozici jedničky blíže.

Gólman Jihlavy si v extralize drží úspěšnost na 90 procentech a pod sebou má i Jána Laca, Romana Willa, nebo sparťana Davida Honzíka. V Jihlavě se pravidelně dělí o zápasy s Larsem Voldenem, jenž dostával v posledních týdnech logicky přednost i vzhledem ke Škarkově odjezdu.

Bez šance není ani Josef Kořenář, který strávil uplynulou sezonu v americké USHL, kde chytal za Lincoln Stars. Možná i díky parádní úspěšnosti 92,5 % zaujal o několik pater výš a v létě podepsal nováčkovskou smlouvu se San Jose. Po absolvování kempu se vrátil zpět do Čech, kde chytá WSM Ligu za Benátky a případná úspěšná účast na šampionátu by mu mohla přiblížit sen o NHL.

Více si přečtěte na webu iSport.cz.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie