Nechtěný hrdina Makwala: Rozběh dvoustovky běžel na MS úplně sám

Martin Hašek

10. 08. 2017 • 19:31

Stále cítí nespravedlnost za to, že ho IAAF kvůli zdravotním důvodům nenechala běžet ve finále čtvrtky. Botwanský sprinter Isaac Makwala však svůj vztek mohl napřít správným směrem. Mezinárodní atletická federace mu dovolila startovat v dodatečném rozběhu na dvoustovku, který absolvoval úplně sám. Makwala to zvládl a o dvě a půl hodiny později postoupil do čtvrtečního finále.

Nemá ještě jedinou medaili, ale už je z něj jeden z hlavních hrdinů mistrovství světa. Isaac Makwala se v úterý večer marně dobýval na Londýnský stadion, kde chtěl běžet finále běhu na 400 metrů. Lékaři IAAF mu zakázali start kvůli infekčnímu onemocnění a údajné nutnosti karantény.

Makwala prohlašovat, že je fit a připravený závodit, pořadatelé ho však na stadion nepustili a finále, který vyhrál světový rekordman Wayde van Niekerk z Jihoafrické republiky, odstartovalo bez něho.

Legendární americký čtvrtkař Michael Johnson tvrdí, že se IAAF snažila chránit světového rekordmana a vítěze závodu Waydea van Niekereka, který má podle všeobecného mínění předpoklady stát se nástupcem Usaina Bolta v pozici hlavní tváře světové atletiky.

„Wayde van Niekerk je miláček IAAF a teď byl jeho jediný soupeř vyřazen,“ uvedl Johnson.

Celý článek si přečtěte na webu iSport.cz.

SDÍLET