Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

„Nejbohatší klub má v Emirátech rozpočet tři miliardy.“ Trenér Jakub Dovalil o fotbale v zemi šejků

„Nejbohatší klub má v Emirátech rozpočet tři miliardy.“ Trenér Jakub Dovalil o fotbale v zemi šejků

Nový sportovní ředitel FK Teplice a bývalý trenér reprezentační jednadvacítky Jakub Dovalil během roční práce v Dubaji pro tamní mladou reprezentaci poznal, že pro šejky je fotbal hračkou. Jinak se tam prý moc nepracuje, neplánuje a lidé se často modlí. 

Proč jste zůstal v Dubaji jen rok?

Chtěli, abych vedl olympijský tým, ale musel bych se zavázat na čtyři roky. Nevím, jestli bych vydržel. Žil jsem tam sám, rodina za mnou pouze dojížděla, přitom dcera začala chodit do první třídy. Vyhodnotil jsem si, že peníze nejsou všechno. A taky jsem nechtěl zakrnět.

Z Emirátů si tedy žádnou posilu do Teplic nepřivedete?

Mám nějakou vizi o spojení mládeže, ale Arabové jsou takoví, že nikam nechtějí. Oni nemají potřebu chodit ani do Bundesligy. Když to tak řeknu, pro ně je Bundesliga chudší.

 

Jakub Dovalil (1974)
Sportovní ředitel FK Teplice Trenérská kariéra: mládež Slavie (1997–2002), mládežnické reprezentační výběry U16–U20 (2002–2009), reprezentace U21 (2008–2015), asistent u reprezentace A (2012), reprezentace SAE U20 (2016) Největší úspěch: 3. místo na EURO U21 (2011)

Šejkové do fotbalu pumpují hodně peněz...

Nejbohatším klubem v Dubaji je Al Ahlí, kde trénoval Ivan Hašek, a ten má rozpočet v přepočtu asi tři miliardy korun. Přitom na ligu chodí v průměru 500 lidí. A to ještě většinou někoho přivezou z Ománu a zaplatí jim KFC, aby fandili. Pro šejky je fotbal hračkou. Když se k takovému rozpočtu přiblížíme v Teplicích, tak budeme spokojení...

Jestli by nebylo lepší místo hráče přetáhnout z Emirátů do Teplic nějakého šejka...

Všechno je možné... Obecně to byla dobrá zkušenost, ale nakonec jsem rád, že jsem zpátky v Česku. Jen si musíte odpočítat ten finanční požitek.

CELÝ ROZHOVOR SI PŘEČTETE NA iSPORT.CZ

 

„Prostě končíš!" Jak Babiš zachází se svými lidmi. Komentář Markéty Žižkové

Už za pár hodin bude jasno o tom, jaké složení vlády si představuje designovaný premiér Andrej Babiš. Události, které k tomuto rozzuzlení vedou, zatím nepřinesly žádné velké překvapení. Už delší dobu se spekulovalo o tom, že ministerské křeslo opustí šéfka resortu obrany Karla Šlechtová nebo ministr průmyslu Tomáš Hüner. Příznačný je ovšem způsob, kterým se o svém konci dozvěděli.

Šéfovi hnutí ANO se daří až do poslední chvíle tajit jména ministrů za ANO. Ví je Hrad a pak zřejmě několik Babišových nejbližších. K jejich zveřejnění vyzývali designovaného premiéra i sociální demokraté (kteří by jako koaliční partneři alespoň občas něco rádi věděli), na veřejnost se ale nedostala. Jak opakují členové hnutí stále dokola, své záležitosti si strana umí řešit za zavřenými dveřmi. Prostor pro úniky je minimální. Už kvůli tomu, že sami členové „této firmy“ toho ví jen pomálu a spoléhají na svého šéfa.

Link

Páteční ráno přitom opět ukázalo, jak Babiš ke svým lidem přistupuje. O svém konci v čele resortů se „nechtění“ ministři dozvěděli až dnes. Během telefonátu. A bez vysvětlení. Alespoň tak to popsala médiím Šlechtová. Telefon jí zazvonil v sedm ráno před zasedáním vlády.

4987065:article:true:true:true

O důvodech, proč už s ní Babiš není spokojený, se napsalo mnoho. Osobně jí ale prý nic nevysvětlil. „Pan předseda nic nezdůvodňuje. Prostě mi řekl, že nebudu součástí nového návrhu vlády,“ komentovala to pro média smířeně končící ministryně.

Dnes ráno se Babišovo rozhodnutí dozvěděl i šéf resortu průmyslu a obchodu. Právě okolo Hünera, potažmo obsazení významného ministerstva vedl Babiš se Zemanem spor. Už nyní – ač neznáme přesné jméno nového ministra – panují obavy z toho, jakým směrem Česko povede v důležitých rozhodnutích, jako je dostavba jaderných elektráren.

Link

Kdy se tento člověk i další „nováčci“ o své nominaci od Babiše dozvěděli, je otázka. Také jim zazvonil telefon dnes ráno?

Faktem přitom je, že i ministři, kteří odchází o „své vůli“ a rozhodnutí oznámili už před časem, to nelíčí zrovna v optimistických barvách. Ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán pochopil, že se znelíbil Zemanovi mimo jiné tím, že vydal hackera Jevgenije Nikulina do Spojených států. Kritizuje i poměry v ANO a tvrdí, že jeho názory se od směřování hnutí liší. Jeho odchod z resortu v posledních dnech působí tiše. Příliš nekomunikuje. Nevyjadřuje se ani k otázkám na resort. Nejvíce by se jeho kroky daly přirovnat k vytracení, kdy za sebou jen potichu zavře dveře.

Končící ministr zahraničí Martin Stropnický si zas po letech uvědomil, že politika je vlastně špinavá hra, na kterou nemá nervy.

Link

Když se podíváme na chvilku mimo vládu – třeba na pražský magistrát – tak uvidíme Adrianu Krnáčovou, která se rozčiluje, že ji obklopuje parta neschopných lidí. Zároveň je ale jasné, že k jejímu konci vedlo i to, že ztratila Babišovu podporu.

5017080:article:true:true:true

Zpátky ke kabinetu: už v pátek večer by mělo být jasno v tom, kdo za ANO získá místo v pověstném vládním autobusu. Jedno je ale jisté už teď. Každý jmenovaný bude muset počítat s tím, že přes přátelskou atmosféru na PR fotkách hnutí, ho může kdykoliv potkat krátký telefonát: „Končíš a není ti nic do toho proč“. A to i firemní šéfové svým podřízeným vyjadřují větší porci úcty.

32744