Nejhorší umístění od rozpadu Československa. Sešup fotbalové reprezentace žebříčkem pokračuje

ČTK, iSport.cz

14. 09. 2017 • 12:59

Česká fotbalová reprezentace si po krachu nadějí na postup na mistrovství světa připsala ještě jeden nepříjemný milník. V žebříčku FIFA totiž po prohrách s Německem a v Severním Irsku klesla o 18 místa na 58. pozici, což je nejhorší umístění od roku 1994, tedy v éře samostatné reprezentace. Do čela žebříčku se po měsíci vrátilo Německo.


Svěřenci trenéra Karla Jarolíma v září prohráli oba kvalifikační zápasy o postup na mistrovství světa právě s Německem a se Severním Irskem, které se poprvé probojovalo do nejlepší dvacítky žebříčku. Čeští fotbalisté porážkami definitivně přišli o šanci na postup na šampionát v Rusku v příštím roce a ztratili 84 bodů, což pro ně znamenalo největší propad žebříčkem v historii.

Dostaly se před ně mimo jiné Burkina Faso, Saúdská Arábie, Maroko či Haiti.

Výrazný pád začal už v roce 2016, kdy Češi vyhráli jen dvě oficiální utkání, přípravu s Ruskem a kvalifikační duel s Norskem. Další dvě výhry s Maltou a Arménií se nepočítaly jako oficiální zápasy. Z 25. místa tak čeští fotbalisté klesli do páté desítky, kde se drželi celý letošní rok, přestože porazili jen San Marino. Poslední dvě prohry je srazily ještě níže.

SDÍLET