Články odjinud

Nejhorší umístění od rozpadu Československa. Sešup fotbalové reprezentace žebříčkem pokračuje

Nejhorší umístění od rozpadu Československa. Sešup fotbalové reprezentace žebříčkem pokračuje

Česká fotbalová reprezentace si po krachu nadějí na postup na mistrovství světa připsala ještě jeden nepříjemný milník. V žebříčku FIFA totiž po prohrách s Německem a v Severním Irsku klesla o 18 místa na 58. pozici, což je nejhorší umístění od roku 1994, tedy v éře samostatné reprezentace. Do čela žebříčku se po měsíci vrátilo Německo.


Svěřenci trenéra Karla Jarolíma v září prohráli oba kvalifikační zápasy o postup na mistrovství světa právě s Německem a se Severním Irskem, které se poprvé probojovalo do nejlepší dvacítky žebříčku. Čeští fotbalisté porážkami definitivně přišli o šanci na postup na šampionát v Rusku v příštím roce a ztratili 84 bodů, což pro ně znamenalo největší propad žebříčkem v historii.

Dostaly se před ně mimo jiné Burkina Faso, Saúdská Arábie, Maroko či Haiti.

Výrazný pád začal už v roce 2016, kdy Češi vyhráli jen dvě oficiální utkání, přípravu s Ruskem a kvalifikační duel s Norskem. Další dvě výhry s Maltou a Arménií se nepočítaly jako oficiální zápasy. Z 25. místa tak čeští fotbalisté klesli do páté desítky, kde se drželi celý letošní rok, přestože porazili jen San Marino. Poslední dvě prohry je srazily ještě níže.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie