Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Nejlepší český výsledek za 31 let. Sjezd na Světovém poháru zvládla Ester Ledecká skvěle i přes nemoc

Nejlepší český výsledek za 31 let. Sjezd na Světovém poháru zvládla Ester Ledecká skvěle i přes nemoc

Ze čtvrtka na pátek lyžařka a snowboardistka Ester Ledecká prozvracela celou noc a ani v pátek večer ještě zdaleka neměla zdravou barvu v obličeji. Dokonce si sama naordinovala den volna. Ale při dnešním sjezdu Světového poháru v Garmisch-Partenkirchenu prokázala povahu bojovnice a i přes oslabený organismus zajela životní třinácté místo. To je nejlepší český výsledek ve sjezdu od osmého místa Olgy Charvátové-Křížové ve Vailu před jednatřiceti lety.

Ester Ledecká stále zvažovala, že vůbec nepojede. Rozhodnutí ale nechala na poslední chvíli. Ráno se cítila lépe, nasnídala se a jela na prohlídku trati. "Rozhodnutí jsem pořád odkládala, až jsem stála na startu a zjistila, že neexistuje jiná možnost než sjet dolů," smála se po životní jízdě. "Je to dost těžký sjezd, takže síly docházely. Mám za sebou těžké dny, ale nakonec jsem se cítila líp než při tréninku," prohlásila.

Ledecká je svéhlavá, takže nedala na doporučení trenéra Tomáš Banka, podle něhož závod raději jet neměla. Konečné rozhodnutí totiž její tým nechal na ní. Domluva byla taková, že si před závodem prohlédne kopec a rozhodne se. "Věděla jsem, že to není důležitý závod, že by nevadilo, kdybych ho nejela, ale cítila jsem se dobře," ujistila, že zase tolik neriskovala. Pokud se její stav nezhorší, pojede i nedělní super-G. "Zatím je situace taková, že pojedu," řekla.

Předtím si ale půjde odpočinout. "Nevzpomínám si, kdy bych si dala dobrovolně volno," pousmála se. "Dneska to budu brát spíš odpočinkově, abych se připravila na zítřejší závod, abych nabrala síly. Zítra to zkusím znovu," těšila se na další možnost uspět.

Dosud v SP bodovala osmkrát a v Ga-Pa jí k bodům pomohly i velmi rychlé lyže, které má k dispozici, a bývalý úspěšný český lyžař Ondřej Bank, mezi nímž a jejím týmem nyní probíhají námluvy a možná dojde k užší spolupráci. "Já bych byla ráda, kdyby mi dál pomáhal. Ale to záleží na něm, jak se mu bude chtít. Pro mě by to samozřejmě byla obrovská pomoc a posila, kdyby se mnou mohl odjet i nějakou přípravu. Ale vím, že má rodinu a svoje aktivity," uvedla Ledecká.

Příští týden ji čeká závod Světového poháru ve snowboardingu v Rogle a potom příprava na lyžařské mistrovství světa ve Svatém Mořici. V Ga-Pa ukázala, že je adeptkou i na elitní desítku. "Mám to pořád padesát na padesát, jsem v obou disciplínách, ale letos se zaměřuju na mistrovství světa," doplnila.

  
 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek

MS v hokeji 2018 v Dánsku

Program a výsledky Český tým Systém turnaje Kde se hraje Vstupenky Soupisky týmů MS 2019 Čtvrtfinále Play off Tabulky

Mistrovství světa v hokeji se hraje od 4. do 20. května v Dánsku (Kodaň a Herning), čeští hokejisté čekají na medaili už pět let. Ze dvou osmičlenných skupin postupují první čtyři týmy do čtvrtfinále. Finále se odehraje 20. 5. od 20.15 v Kodani.