Nejlepší reakce na kauzu „cola se solí“. Jebavý porazil v souboji o titul kata Čechů

ČTK, luš, Jan Barák

26. 09. 2017 • 12:39

Roman Jebavý sviští v posledních týdnech na tenisové horské dráze. Nahoru vyjel, když byl prvně nominován na Davis Cup, pro deblového specialistu výjimečný počin. V Haagu přišel sešup, doslovný, Jebavý svou čtyřhru prohrál a Češi po porážce 2:3 s Nizozemci neudrželi příslušnost k elitní Světové skupině. Média navíc řešila obsah jeho petlahve, ze které pil během zápasu Lukáše Rosola. Spekulovalo se, zda v ní nebyl alkohol, což mluvčí týmu Karel Tejkal dementoval a přispěchal s vysvětlením o cole se solí. Uplynulý víkend už zase kopnul 27letého tenistu do závratných výšin, v Petrohradu se v neděli dočkal svého druhého titulu ve čtyřhře na ATP. „Možná moje největší vítězství v kariéře,“ rozplýval se rodák z Turnova v rozhovoru pro iSport.cz.

Jebavý našlapaný podnik vyhrál s Nizozemcem Matwé Middelkoopem, proti kterému stál před devíti dny v Davis Cupu. A s novým parťákem (premiérově se z titulu radoval s Jiřím Veselým v květnu na antuce v Istanbulu) si sedli neskutečně - vyřadili tři nejvýše nasazené dvojice. V nedělním finále je nezastavili ani Julio Peralta z Chile a Argentinec Horacio Zeballos, outsideři nad turnajovými jedničkami z Jižní Ameriky zvítězili 6:4, 6:4.

„Naprosté! Cítím se super, je to jedno z největších vítězství v mé kariéře, takže jsem za to opravdu hrozně rád.“

Po finále jste hned chvátal na letiště, čekal vás dlouhý let do Číny na další turnaj. S titulem v kapse se ale cestuje příjemně, viďte?

„Ano, hned po finále jsme jeli s Middelkoopem na hotel a honem rychle zabalit a zase přejet na letiště. Bohužel, let nám pořád posouvali a nakonec ho úplně zrušili, takže jsme museli koupit nový a bylo to dost složité. Tak snad se do čínského Shenzenu, kde začínáme turnaj v úterý ráno (rozhovor vznikal v pondělí, pozn. red.), dostaneme co nejdříve. Ale jak říkáte, je to spíše úsměvné, s titulem se cestuje dobře, takže to neřeším.“

Zbytek rozhovoru si přečtěte na webu iSport.cz. 

SDÍLET