Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Nejlepší reakce na kauzu „cola se solí“. Jebavý porazil v souboji o titul kata Čechů

Nejlepší reakce na kauzu „cola se solí“. Jebavý porazil v souboji o titul kata Čechů

Roman Jebavý sviští v posledních týdnech na tenisové horské dráze. Nahoru vyjel, když byl prvně nominován na Davis Cup, pro deblového specialistu výjimečný počin. V Haagu přišel sešup, doslovný, Jebavý svou čtyřhru prohrál a Češi po porážce 2:3 s Nizozemci neudrželi příslušnost k elitní Světové skupině. Média navíc řešila obsah jeho petlahve, ze které pil během zápasu Lukáše Rosola. Spekulovalo se, zda v ní nebyl alkohol, což mluvčí týmu Karel Tejkal dementoval a přispěchal s vysvětlením o cole se solí. Uplynulý víkend už zase kopnul 27letého tenistu do závratných výšin, v Petrohradu se v neděli dočkal svého druhého titulu ve čtyřhře na ATP. „Možná moje největší vítězství v kariéře,“ rozplýval se rodák z Turnova v rozhovoru pro iSport.cz.

Jebavý našlapaný podnik vyhrál s Nizozemcem Matwé Middelkoopem, proti kterému stál před devíti dny v Davis Cupu. A s novým parťákem (premiérově se z titulu radoval s Jiřím Veselým v květnu na antuce v Istanbulu) si sedli neskutečně - vyřadili tři nejvýše nasazené dvojice. V nedělním finále je nezastavili ani Julio Peralta z Chile a Argentinec Horacio Zeballos, outsideři nad turnajovými jedničkami z Jižní Ameriky zvítězili 6:4, 6:4.Blahopřeji ke druhému deblovému titulu. Jste v euforii?

„Naprosté! Cítím se super, je to jedno z největších vítězství v mé kariéře, takže jsem za to opravdu hrozně rád.“

Po finále jste hned chvátal na letiště, čekal vás dlouhý let do Číny na další turnaj. S titulem v kapse se ale cestuje příjemně, viďte?

„Ano, hned po finále jsme jeli s Middelkoopem na hotel a honem rychle zabalit a zase přejet na letiště. Bohužel, let nám pořád posouvali a nakonec ho úplně zrušili, takže jsme museli koupit nový a bylo to dost složité. Tak snad se do čínského Shenzenu, kde začínáme turnaj v úterý ráno (rozhovor vznikal v pondělí, pozn. red.), dostaneme co nejdříve. Ale jak říkáte, je to spíše úsměvné, s titulem se cestuje dobře, takže to neřeším.“

Zbytek rozhovoru si přečtěte na webu iSport.cz. 

 

„Prostě končíš!" Jak Babiš zachází se svými lidmi. Komentář Markéty Žižkové

Už za pár hodin bude jasno o tom, jaké složení vlády si představuje designovaný premiér Andrej Babiš. Události, které k tomuto rozzuzlení vedou, zatím nepřinesly žádné velké překvapení. Už delší dobu se spekulovalo o tom, že ministerské křeslo opustí šéfka resortu obrany Karla Šlechtová nebo ministr průmyslu Tomáš Hüner. Příznačný je ovšem způsob, kterým se o svém konci dozvěděli.

Šéfovi hnutí ANO se daří až do poslední chvíle tajit jména ministrů za ANO. Ví je Hrad a pak zřejmě několik Babišových nejbližších. K jejich zveřejnění vyzývali designovaného premiéra i sociální demokraté (kteří by jako koaliční partneři alespoň občas něco rádi věděli), na veřejnost se ale nedostala. Jak opakují členové hnutí stále dokola, své záležitosti si strana umí řešit za zavřenými dveřmi. Prostor pro úniky je minimální. Už kvůli tomu, že sami členové „této firmy“ toho ví jen pomálu a spoléhají na svého šéfa.

Link

Páteční ráno přitom opět ukázalo, jak Babiš ke svým lidem přistupuje. O svém konci v čele resortů se „nechtění“ ministři dozvěděli až dnes. Během telefonátu. A bez vysvětlení. Alespoň tak to popsala médiím Šlechtová. Telefon jí zazvonil v sedm ráno před zasedáním vlády.

4987065:article:true:true:true

O důvodech, proč už s ní Babiš není spokojený, se napsalo mnoho. Osobně jí ale prý nic nevysvětlil. „Pan předseda nic nezdůvodňuje. Prostě mi řekl, že nebudu součástí nového návrhu vlády,“ komentovala to pro média smířeně končící ministryně.

Dnes ráno se Babišovo rozhodnutí dozvěděl i šéf resortu průmyslu a obchodu. Právě okolo Hünera, potažmo obsazení významného ministerstva vedl Babiš se Zemanem spor. Už nyní – ač neznáme přesné jméno nového ministra – panují obavy z toho, jakým směrem Česko povede v důležitých rozhodnutích, jako je dostavba jaderných elektráren.

Link

Kdy se tento člověk i další „nováčci“ o své nominaci od Babiše dozvěděli, je otázka. Také jim zazvonil telefon dnes ráno?

Faktem přitom je, že i ministři, kteří odchází o „své vůli“ a rozhodnutí oznámili už před časem, to nelíčí zrovna v optimistických barvách. Ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán pochopil, že se znelíbil Zemanovi mimo jiné tím, že vydal hackera Jevgenije Nikulina do Spojených států. Kritizuje i poměry v ANO a tvrdí, že jeho názory se od směřování hnutí liší. Jeho odchod z resortu v posledních dnech působí tiše. Příliš nekomunikuje. Nevyjadřuje se ani k otázkám na resort. Nejvíce by se jeho kroky daly přirovnat k vytracení, kdy za sebou jen potichu zavře dveře.

Končící ministr zahraničí Martin Stropnický si zas po letech uvědomil, že politika je vlastně špinavá hra, na kterou nemá nervy.

Link

Když se podíváme na chvilku mimo vládu – třeba na pražský magistrát – tak uvidíme Adrianu Krnáčovou, která se rozčiluje, že ji obklopuje parta neschopných lidí. Zároveň je ale jasné, že k jejímu konci vedlo i to, že ztratila Babišovu podporu.

5017080:article:true:true:true

Zpátky ke kabinetu: už v pátek večer by mělo být jasno v tom, kdo za ANO získá místo v pověstném vládním autobusu. Jedno je ale jisté už teď. Každý jmenovaný bude muset počítat s tím, že přes přátelskou atmosféru na PR fotkách hnutí, ho může kdykoliv potkat krátký telefonát: „Končíš a není ti nic do toho proč“. A to i firemní šéfové svým podřízeným vyjadřují větší porci úcty.

32744