Nejlevnější vstupenky na olympiádu v Tokiu pořídíte za symbolických 2020 jenů | info.cz

Články odjinud

Nejlevnější vstupenky na olympiádu v Tokiu pořídíte za symbolických 2020 jenů

Nejlevnější vstupenky na olympijské soutěže v Tokiu 2020 bude možné pořídit za symbolických 2020 jenů (400 korun). Nejdražší budou naopak lístky na slavnostní zahájení her, které budou stát až 300 tisíc jenů (60 tisíc korun). Prodávat se začnou na jaře příštího roku nejprve v Japonsku, posléze půjdou prostřednictvím oficiálního webu her do prodeje i v dalších zemích.

Ceny olympijských vstupenek dnes oznámili pořadatelé her. Na zahajovací ceremoniál se bude možné dostat i za 12 tisíc jenů (2400 korun), cena většiny vstupenek na olympijská sportoviště pak nepřesáhne 8000 jenů (1600 korun).

Ze sportů budou pro diváky nejdražší atletika s lístky až za 130 tisíc jenů (26 tisíc korun), soutěže v plavání a basketbalové zápasy mohou stát až 100 tisíc jenů (20 tisíc korun). Vyšší jsou i ceny v Japonsku populárních sportů, například na judo nebo stolní tenis.

Podle agentury Reuters jsou tokijské vstupenky dražší než na minulých letních hrách v Riu de Janeiro a zhruba ve stejné výši jako v Londýně před šesti lety.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie