Nejnižší od roku 1992. Jágr šel v Calgary s platem hodně dolů, mladíci berou sedmkrát více | info.cz

Články odjinud

Nejnižší od roku 1992. Jágr šel v Calgary s platem hodně dolů, mladíci berou sedmkrát více

Také jste čekali větší balík? Jaromíru Jágrovi rok kanadského dobrodružství v Calgary hodí milion dolarů (22,14 milionu korun), další milion pak bude ve hře na bonusech. Klobouk dolů, láska k hokeji a možnost překonat v počtu startů v základní části NHL legendárního Gordie Howea, na jehož 1 767 zápasů ztrácí kladenský patriot pouze 56 zápasů, převážila nad finančním aspektem. Pojďme se podívat na Jágrův kontrakt s Flames i smlouvy doby minulé podrobněji.

Roční příjem milion dolarů? To pro druhého nejproduktivnějšího hráče v historii NHL v jeho 24. sezoně v elitní zámořské lize znamená nejnižší základní plat od sezony 1992/93. Tehdy Jágr ve svém třetím roce v dresu Pittsburghu, který jej draftoval v roce 1990 v prvním kole na páté pozici, bral 700 tisíc dolarů.„Už na platu je možné vidět, že má role v Calgary stejná jako byla třeba minulé roky na Floridě v žádném případě nebude. Nikdo to od tebe nečeká. To by museli být blázni, kdyby mi nabízeli takovéhle peníze, abych tam hrál první lajnu. To nejde dohromady. Když to přeženu, je to jako bys vyrazil koupit ferrari a měl na to 20 tisíc korun,“ smál se po pondělním večerním tréninku na Kladně před novináři 45letý Jágr.

V minulém ročníku v barvách Panthers měl Jágr základní příjem rovné čtyři miliony dolarů. Na bonusech si mohl vydělat další 1,515 milionu dolarů, z nich dosáhl na 1,5 milionu.

Více si přečtete na webu iSport.cz.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie