Nejzajímavější momenty letošního Wimbledonu: drobné pro sudí, spodní prádlo i agónie

Pavel Novotný

17. 07. 2017 • 12:42

Je dobojováno! 131. ročník nejslavnějšího tenisového turnaje světa rozdal své poslední trofeje. Ve wimbledonské kronice však zůstane zapsán celou řadou kuriózních a nevšedních událostí. Fanoušci mohli vidět nejen fantastické zápasy, nečekané výsledky, řadu překvapení, ale i celou škálu příběhů, na které se bude vzpomínat. Podívejte se na ty nejzajímavější.

 

Tohle měl být český Wimbledon. Alespoň podle řady zahraničních sázkových kanceláří. A to dokonce do té míry, že v semifinále slavného turnaje viděli někteří odborníci hned tři české hráčky - Karolínu Plíškovou, Petru Kvitovou a Lucii Šafářovou.

Zatímco o třetí jmenované řada expertů pochybovala, o finále už takové spory nebyly. Měly se v něm potkat Karolína Plíšková a po vážném zranění vracející se Petra Kvitová.

Realita? Třetí kolo ženské wimbledonské dvouhry se obešlo bez české účasti. Karolína Plíšková, Petra Kvitová i Lucie Šafářová se svorně loučily na druhé soupeřce. I to nakonec lounské rodačce stačilo, aby se později stala díky prohře Simony Halepové ve čtvrtfinále první českou světovou jedničkou v historii.

Více si přečtěte na webu iSport.cz.

SDÍLET