Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Nervozita v Bratislavě: Může přijít o MS v hokeji 2019. Nahradí ji Praha?

Nervozita v Bratislavě: Může přijít o MS v hokeji 2019. Nahradí ji Praha?

Domácí hokejoví fanoušci se tetelili blahem. Světový šampionát 2015 se po jedenácti letech uskutečnil v České republice, o čtyři roky později se mělo hrát také blízko, příznivci se těšili na výlet Slovensko. Ale bude to skutečně tak? Pořadatelé mistrovství světa v hokeji 2019 hlásí rok a půl před startem akce potíže.

Hlavním svízelem je Zimní stadion Ondreje Nepely v Bratislavě, zamýšlené to hlavní pódium pro hokejovou reprezentační smetánku, který se urgentně hlásí o rekonstrukci. Ta by se měla vyšplhat až na 5 milionů eur (asi 125 milionů korun), které má zaplatit město Bratislava. Tedy na papíře, město se zaplacení zříká a přehazuje odpovědnost na Slovenský svaz ledního hokeje (SZLH), nebo stát.

Že je rekonstrukce stadionu naprosto nezbytná, potvrdila i delegace z Mezinárodní hokejové federace (IIHF), která bratislavskou arenou před měsícem procházela.

„Po návštěvě nám sepsali věci, které je třeba opravit. Jde například o rekonstrukci chladícího systému, výměnu mantinelů a jiných věcí, které od posledního slovenského MS v roce 2011 už prostě nesplňují kritéria," popsal pro slovenký deník Nový Čas prezident SZLH Martin Kohút a pokračoval.

„Všechny požadavky inspekce jsme sepsali a přeposlali na bratislavský magistrát, který je majitelem areny."

Pokračování na iSport.cz

 

Policejní stát, který se vymkl kontrole: Muslimové tu mizí po tisících, k zatčení stačí plnovous

Muslimové v čínské provincii Sin-ťiang jsou sledováni na každém kroku. Úřady na ně dohlíží pomocí kamer i speciálních aplikací. K poslání do převýchovných táborů stačí málo – třeba jen špatné oblečení. I proto v nich Ujgurové končí každý den po stovkách. Podívejte se na nový díl pořadu Proč.

Link

Link