Články odjinud

Neskutečná, famózní, zázračná. Světová média se rozplývají nad příběhem české královny sněhu

Neskutečná, famózní, zázračná. Světová média se rozplývají nad příběhem české královny sněhu

Z Češky Ester Ledecké je největší senzace letošních olympijských her. Právem. Stala se první závodnicí, která na jedněch hrách vyhrála dvě zlaté medaile ve dvou různých discipínách – v superobřím slalomu i v paralelním obřím slalomu na snowboardu. A zahraniční tisk se příběhem 22leté Češky rozplývá. 

Eurosport

Neuvěřitelné se stalo skutečností, píše jeden z nejrespektovanějších sportovních webů Eurosport. „Ledecká se stala teprve pátým soutěžícím na zimních olympijských hrách, které se podařilo získat dvě zlaté medaile ve dvou různých závodech," připomíná, jak velkého úspěchu se Ledecké podařilo dosáhnout. Je zároveň první závodnicí, která získala zlato ve dvou různých disciplínách, dodává Eurosport.

Sports Illustrated

I prestižní magazín Sports Illustrated vítězství dcery zpěváka Janka Ledeckého opěvuje. „Ester Ledecká vyhrála v paralelním obřím slalomu na snowboardu a získala tak zatím nevídaný olympijský double. Česká hvězda je první závodnicí, které se podařilo na zimních olympijských hrách získat zlato na snowboardu i na superobřím slalomu."

BBC

„Je to nejlepší příběh těchto olympijských her. Jak úžasná atletka,“ rozplýval se komentátor BBC Graham Bell. Dodal, že jej Ester Ledecká šokovala už před několika dny, kdy si došla pro překvapivé vítězství v superobřím slalomu a nyní vyhrála svou druhou zlatou medaili, když zvítězila v paralelním obřím slalomu na snowboardu.

ESPN

Renomovaná televize ESPN překřtila Ester Ledeckou na královnu zimních sportů. „Česká královna sněhu přidala do své sbírky další medaili, když zvítězila i ve své tradiční disciplíně. Na olympiádu přijela jako aspirantka na vítězství v paralelním slalomu na snowboardu, ale na lyžích ji jako hrozbu nikdo nevnímal. Až doteď," píše o českém zázraku ESPN. 

CBS

„Ester Ledecká, šokovala celý svět svou výhrou v superobřím slalomu a dnes přidala do své sbírky z olympiády další zlato. Zatímco její dnešní výhra v paralelním obřím slalomu na snowboardu odborníky nezaskočila, její vítězství na lyžích bylo jedním z nejpřekvapivějších výkonů v historii slalomu," píše web CBS.

Le Monde

Ester Ledecká – napůl lyžařka, napůl snowboardistka - vstoupila do historie, popisuje český zázrak na lyžích a na snowboardu francouzský deník Le Monde. „Žádná sportovkyně nikdy nevyhrála dvě zlaté medaile ve dvou odlišných disciplínách na zimních olympijských hrách, než to dokázala Ester Ledecká," tleská Ledecké Le Monde.