Neuvěřitelný obrat. Čeští hokejisté deklasovali Švédy 8:4 a vyhráli České hry | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Neuvěřitelný obrat. Čeští hokejisté deklasovali Švédy 8:4 a vyhráli České hry

Neuvěřitelný obrat. Čeští hokejisté deklasovali Švédy 8:4 a vyhráli České hry

Čeští hokejisté deklasovali v druhém utkání na Českých hrách 8:4 reprezentaci Švédska, v jehož sestavě nastoupilo čtrnáct hráčů ze zámořské NHL, a s předstihem si zajistili triumf v závěrečném turnaji seriálu Euro Hockey Tour.

Svěřenci trenéra Josefa Jandače v Českých Budějovicích prohrávali 1:3, ale ve druhé třetině dokázali duel otočit a nakonec si připsali jednoznačnou výhru. Čtyřmi asistencemi se na tom podílel kapitán Jakub Voráček, dvě branky vstřelil Radim Šimek.

1080p 720p 480p 360p 240p
První třetina v retrodresech! Čeští hokejisté vzdali hold legendám

Český tým začal ve vyprodané aréně aktivně a Läck ve švédské brance byl v permanenci. Horák, Krejčík ani Radil však nedokázali otevřít skóre. Ve 3. minutě ale už domácí vedli. Hanzl trefil tyč, Kundrátek však puk z ostrého úhlu pohotově dorazil a ve 40. zápase v národním týmu si připsal šestý gól. Následně mohli zvýšit Holík nebo Voráček, v koncovce ale neuspěli.

V závěru první třetiny Češi polevili a Švédové to dokázali využít. Při hře čtyři na čtyři přesnou střelou pod horní tyč vyrovnal Kempe, a 46 sekund před koncem úvodní dvacetiminutovky se prosadil John Klingberg. A to ještě mezi tím Landeskog trefil tyč.

Vyrovnat mohl ve 22. minutě Vrána, ale prosadili se opět Seveřané. Ve 27. minutě byli vyloučeni Šulák se Zohornou a hosté hráli 73 sekund v pěti proti třem. Češi sice dvojnásobné oslabení ubránili, ale po návratu Šuláka na led se prosadil Landeskog, jenž tečoval Klingbergovu střelu.

Dvougólová ztráta však stejně jako proti Finsku Čechy nabudila a opět se jim podařilo duel zvrátit. Ve 31. minutě tečoval Birner střelu Řepíka od modré, a když poté Francouz předvedl skvělý zákrok proti Lindholmovi, dokonali jeho spoluhráči v rozmezí 44 sekund obrat. Nejprve v přesilové hře vyrovnal Jan Kovář a poté dorazil Voráčkovu střelu Šimek.

Při Skleničkově vyloučení se do slibné příležitosti dostal Omark, Francouz byl ale pozorný. Početní výhodu následně nevyužili ani domácí, po návratu Lundqvista na led však Holík pohotově dorazil Kempného střelu a Češi vedli 5:3. Švédy vrátilo do hry čtyřminutové Hanzalovo vyloučení a hrubá chyba Šuláka, po které Carl Klingberg snížil.

Vyrovnat se ale hostům nepodařilo, naopak ještě třikrát inkasovali. Nejprve se prosadil v přesilovce pět na tři Červenka, poté se trefil Kempný a při power play soupeře uzavřel skóre Šimek.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.