Nevídaná šance. Chorvati se můžou Francii pomstít po dvaceti letech | info.cz

Články odjinud

Nevídaná šance. Chorvati se můžou Francii pomstít po dvaceti letech

Chorvatsko má talentované mužstvo, které může Francii dělat potíže, i když jeho výkony na šampionátu nebyly vždy přesvědčivé. Těšme se na nevídané a spektakulární finále, píše dnes francouzský tisk k nedělnímu vyvrcholení mistrovství světa ve fotbale v Rusku.

„Ve finále proti sobě stanou dva týmy, které se v minulosti příliš často nestřetávaly. Hrály proti sobě jen pětkrát, z toho dvakrát na velkých akcích, především v pamětihodném semifinále světového šampionátu v roce 1998,“ napsal deník Le Figaro v článku nadepsaném „Chorvatsko sní o pomstě“.

Francie tehdy Chorvatsko porazila. „Dvacet let poté se jeho tým bude snažit, aby čtyři miliony Chorvatů na tento debakl zapomněly,“ dodal deník.

Server 20minutes.fr zase své fotbalisty v dnešním článku vyzývá, aby si dali pozor, protože „Chorvaté jsou nezdolní“. Mezi jejich fanoušky v Moskvě podle něj nyní panuje taková nálada, jako by Chorvatsko už bylo vítězem a finále bylo jen jakýmsi zápasem navíc.

„A něco na tom je. Chorvaté se Francii postaví jako takoví živí-mrtví - po třech vítězstvích v prodloužení nebo v penaltovém rozstřelu,“ uvedl web. To podle něj svědčí o mnohém, mimo jiné o fyzických schopnostech Chorvatů, kteří „hrají fotbal v jedenácti“.

Připomíná ale, že Chorvaté budou mít o den méně na odpočinek než „modří“. O tom, že tým kolem kapitána Luky Modriče může být unavený, píše také Le Figaro. „To může být pro muže Didiera Deschampse výhodou,“ konstatuje deník.

Naopak chorvatský velvyslanec ve Francii Filip Vučak je přesvědčen, že únava žádným hendikepem nebude. „Můžeme zase vyhrát, protože jde o něco, co přesahuje lidské schopnosti. Možné je všechno,“ řekl Vučak v rozhovoru se serverem francetvinfo.fr.

Chystáte se na dovolenou do Chorvatska? Tipy na vhodnou cestu, ubytování i prověřené rady jak ušetřit najdete zde>>>

 
Přejít na homepageVíce z kategorie