Články odjinud

Nevšední příběh druhého zlata Ledecké: Večer trápení a slzy, ráno ztracené číslo

Nevšední příběh druhého zlata Ledecké: Večer trápení a slzy, ráno ztracené číslo

PŘÍMO Z KOREJE | Na trati působila jistě jako rozjetá mašina, přesto i ona řešila před vyvrcholením olympiády trable. Večer před jízdou v paralelním slalomu na ni padla slabší chvilka, ráno pro změnu nemohla najít startovní číslo. „Jak se říká, nešťastný začátek, šťastný konec,“ řekl fyzioterapeut Ester Ledecké Jakub Marek. A česká šampionka se stala druhým zlatem hlavní českou tváří a hitem olympiády.

Na startu hypnotizovala dráhu pod sebou a po každé jízdě si jen dala snowboard před tvář a pekelně se dál soustředila. Tou hradbou nikdo nedokázal prorazit - po senzačním triumfu v lyžařském Super-G brala Ester Ledecká druhé zlato i v sobotu ve snowboardovém paralelním slalomu.

Byť za kulisami se nervozita rozhodně vyskytovala.„Byl tam úplně stejný stav jako před Super-G. Jelikož se ji nepovedl včerejší warm up, tak ty pochyby opět nastaly a nebyla na tom dobře. Začínám se bát, že to bude mít jako rituál. Že nám bude brečet před každým závodem,“ přiznal její lyžařský trenér Tomáš Bank. Ihned však dodal. „Slzy ale pomáhají. Člověk asi musí pochybovat, aby se neuspokojil. A Ester se z toho vyspala a ráno byla v pohodě,“ doplnil Bank.

Jenže ani v tu chvíli nebyl trablím konec. Když se totiž blížil čas závodu, najednou se Ledecké ztratilo startovní číslo. „Byly chvilku nervy, protože nikdo nevěděl, kde je, ale vyřešilo se to rychle. Dalo se do jiného batohu, než se bral na kopec. Takže jsme museli pro číslo, aby mohla závodit,“ smál se fyzioterapeut Jakub Marek. „Nevím, někdo, kdo to měl na starost. Vůbec netuším, nějaký skřítek. Přesně tak. Jak se říká, nešťastný začátek, šťastný konec,“ přikývl Marek.

Pokračování na iSport.cz

 
Přejít na homepageVíce z kategorie