Nová éra Velké pardubické: poprvé v historii se sází i na internetu

Martin Hašek, Petr Malík

04. 10. 2017 • 14:02

Konec sázkového temna. České dostihy se vymanily z paradoxní legislativní pasti a sport, u něhož celosvětový sázkařský byznys začínal, je otevřený ke hře i v tuzemsku. Zatímco ještě vloni se na Velkou pardubickou na internetu vůbec nedalo vsadit, letos se do boje o zákazníky pustily hned tři sázkové kanceláře. Dostihy ale ze zisků zatím nemají ani korunu.

Velká pardubická je na hraně nové éry, která se jí otevírá v neomezeném světě internetového sázení. Máte svého favorita pro nedělní dostih? Stačí mít účet v jedné ze tří sázkovek, které nabízí kurzy, a můžete na něj kdykoli položit peníze.

Zatímco u fotbalu, hokeje, tenisu a spoustě dalších sportů je tohle už dlouhá léta běžnou realitou, české dostihy na tom až do letoška byly jinak. Ještě vloni se mohlo na Velkou pardubickou sázet jen u kamenných poboček dostihové sázkovky Betino, která měla na dostihové sázky monopol. Ta však před rokem nabírala sázky jen o víkendu Velké pardubické přímo na závodišti v Pardubicích.

Novela loterijního zákona však od letošního roku umožnila změnu. Tři největší sázkové kanceláře nabízely internetové sázky na české i světové dostihy už v průběhu sezony.

Celý článek si můžete přečíst na webu iSport.cz.

SDÍLET