Odveta českých biatlonistů. Šlesingr se stejně jako Koukalová pomstil za ruský doping | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Odveta českých biatlonistů. Šlesingr se stejně jako Koukalová pomstil za ruský doping

Odveta českých biatlonistů. Šlesingr se stejně jako Koukalová pomstil za ruský doping

Sezona již skončila, ale z hlavy to jen tak vyhnat opravdu nejde. Doping. Ostatně když Ondřej Moravec s Michalem Šlesingrem jeli do jabloneckých Břízek na biatlonovou tečku za úspěšnou sezonou, v autě spolu tento ročník z pohledu boje proti dopingu hodnotili. „Je to asi padesát na padesát. Něco se stalo, něco ne. Přijde mi, že IBU je pořád strašně benevolentní vůči dopujícím. Už ve srovnání s FIS, která „zabanovala“ ty největší ruské hříšníky,“ přiznal Ondřej Moravec.

 

„Vypadá to však, že do příštího roku by měly být schválené tresty v podobě odebrání kvót v případě dopingového případu. Nějaký posun to určitě je. Pro Rusy nebo pro jakýkoliv silný stát, abych to nevztahoval jenom na ně, nějaká pokuta v podstatě nemá žádný význam,“ dodal Moravec. Smysluplnější je podle něj jiný flastr.

„Největší trestem by bylo, aby státy přišly o místa, ta se pak totiž strašně těžko zpátky vyjíždějí. Když se toho docílí, bude to malé vítězství,“ poznamenal Moravec, který zároveň doufá, že ruská Ťumeň nebude opět kandidovat na pořadatelství MS, které jí IBU již podle neoficiálních zpráv odebrala.

„Mám informaci, že Ťumeni to už bylo i oznámeno, a předpokládám, že to tak i dopadne. To nemůže být snad ani jinak. Je to takový malý facan Rusům, aby viděli, že nemůžou za peníze nebo vliv získat všechno,“ konstatoval Michal Šlesingr, jenž odmítl stejně jako Gabriela Koukalová podat bossovi IBU Andersi Bessebergovi ruku.

„S nějakými extra reakcemi jsem se nesetkal. Byl jsem šestý, takže to nebylo tak markantní jako u Gábiny. Ani od samotného Besseberga, ačkoliv bych si s ním o tom rád promluvil a řekl mu svůj názor, nicméně mu ho už předtím řekla Gábina. Já mu oznámil, že o tom smýšlíme stejně. Respekt, který jsme k němu předtím měli, se rozpustil, a tohle je jasný způsob, jak mu to ukázat. Myslím, že již ví, že se před ním neohneme,“ uzavřel Šlesingr. I to je jeden z výsledků skončené úspěšné sezony.

 

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.