Ofenzivní sestava. Fotbalisté nastoupí proti Austrálii se Schickem i Krmenčíkem | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Ofenzivní sestava. Fotbalisté nastoupí proti Austrálii se Schickem i Krmenčíkem

Ofenzivní sestava. Fotbalisté nastoupí proti Austrálii se Schickem i Krmenčíkem

Čeští fotbalisté nastoupí v přípravném utkání proti Austrálii v ofenzivní sestavě s dvěma útočníky Patrikem Schickem i Michaelem Krmenčíkem. Trenér Karel Jarolím už ve čtvrtek avizoval, že do branky postaví Tomáše Koubka. Utkání v rakouském St. Pöltenu začne ve 13:00.

Při absenci Pavla Kadeřábka a Thea Gebre Selassieho dostal na pravém beku šanci Jan Bořil, v obraně ho doplní Tomáš Kalas a premiérový start si připíše Jakub Jugas. Nalevo tradičně nastupuje Filip Novák.

V záloze dostala prostor tvořivá trojice Josef Hušbauer, Antonín Barák a Vladimír Darida, tentokrát trenér Jarolím zkouší variantu bez klasického defenzivního záložníka.

V útoku budou Krmenčíka na hrotu doplňovat zleva Kopic a zprava Schick. Ten tak dostává prostor na podobném postu, na jakém na jaře nastupoval za AS Řím v Lize mistrů.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.