Články odjinud

Olympijské medailistky opět zazářily. Samková vyhrála, Ledecká má glóbus

Olympijské medailistky opět zazářily. Samková vyhrála, Ledecká má glóbus

Olympijské medailistky Ester Ledecká a Eva Samková září i po vrcholu sezony. Ledecká týden po zisku zlata v Pchjongčchangu v paralelním obřím slalomu dojela druhá v závodě Světového poháru v Kayseri a zajistila si malý glóbus za celkový triumf v disciplíně. Bronzová snowboardcrossařka Samková nenašla přemožitelku v La Molině.

"Jsem velice spokojená a je super, že to po olympošce takhle pokračuje," vystihla čtyřiadvacetiletá Samková náladu i za o dva roky mladší Ledeckou.

Dvojnásobná olympijská vítězka Ledecká, jež na hrách v Koreji vedle očekávaného vítězství na snowboardu šokovala i výhrou v lyžařském super-G, získala malý globus za obří slalom podruhé v kariéře a navíc má na dosah potřetí v řadě i celkovou výhru v paralelních disciplínách.

V Kayseri poprvé v této zimě nevyhrála kvalifikaci, z které postoupila z třetího místa. Ve vyřazovacích jízdách pak nestačila ve finále na Rusku Milenu Bykovovou.

Samková ve Španělsku postoupila z kvalifikace už v pátek z druhého místa. Den na to ve čtyřčlenných vyřazovacích jízdách byla ve čtvrtfinále i semifinále druhá a nejlepší výkon si schovala na finále, v kterém se rychle dostala do čela a už před sebe nikoho nepustila. Připsala si tak druhý triumf v sezoně a devátý v seriálu SP v kariéře.

V pořadí Světového poháru už Samková na rozdíl od Ledecké na pohár dosáhnout nemůže, jelikož před olympiádou vynechala šest závodů.

Po olympiádě se dařilo i dalším českým sportovcům. Skikrosařka Nikol Kučerová se podruhé v sezoně vešla osmým místem v závodu SP do desítky. Jednadvacetiletá Markéta Davidová po vydařené olympijské premiéře vybojovala stříbro na juniorském mistrovství světa v Estonsku ve sprintu na 7,5 kilometru.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie