Olympijský bronz pro Česko. Zápasník Švec dodatečně získá medaili

ČTK, Michaela Kratochvílová

17. 11. 2016 • 13:40

Další český sportovec se dodatečně dočká medaile z olympiády. Na bronz dosáhne Marek Švec, který před osmi lety v Pekingu reprezentoval v řecko-římském zápase. Jeho přemožitel v boji o třetí místo Asset Mambetov totiž dopoval.

Současný reprezentační trenér Marek Švec se po osmi letech dočká bronzu z Pekingu. Tehdejší přemožitel českého reprezentanta v boji o třetí místo, Kazach Asset Mambetov, měl pozitivní test na doping.

Podle prohlášení Mezinárodního olympijského výboru prokázaly použití zakázaných látek dodatečné testy. Cenné kovy budou muset vrátit také dvě kazašské vzpěračky – Irina Někrasovová a Maria Grabovecká.

Po oštěpaři Vítězslavovi Veselém, který v létě dodatečně obdržel bronz z Londýna 2012, tak v krátkém čase získá český sport zpětně další medaili. Emoce přímo ze stadionu ale Švecovi nikdo nevrátí.

„Bolí to strašně moc. Doufám, že zítra, až se vyspím, tak nebudu mít tak blízko k slzám a nebudu dávat najevo, kolik ta ztráta medaile pro mě znamenala,“ odepsal zápasník před osmi lety v on-line chatu po souboji fanouškovi na dotaz, jak se ho dotkla ztráta cenného kovu.

SDÍLET