Opičí skřeky a nepodané ruce. Mavuba v knize popsal rasismus sparťanských fanoušků | info.cz

Články odjinud

Opičí skřeky a nepodané ruce. Mavuba v knize popsal rasismus sparťanských fanoušků

Má za sebou bohatou kariéru, kterou v minulé sezoně uzavřel jako hráč Sparty. Francouzský fotbalista Rio Mavuba teď vydal životopisnou knihu s názvem Kapitán svého života, kde se ohlíží za tím, co prožil. Mimo jiné popisuje třeba slavnou strkanici se Zlatanem Ibrahimovicem, věnuje se však i ročnímu působení v české lize. A některé vzpomínky na něj by nejradši vymazal. Proč? Kvůli projevům rasismu ze strany sparťanských fanoušků. Ty dospěly až k tomu, že Mavuba se společně s dalšími hráči tmavé pleti raději neúčastnil pozápasových děkovaček.

Třináctinásobný francouzský reprezentant do Sparty přišel loni v létě, jako jedna z mnoha zahraničních posil, které přivedl italský kouč Andrea Stramaccioni. Ten na Mavubu zpočátku hodně sázel, nevysoký záložník nakonec pod jeho vedením odehrál jedenáct ligových zápasů.Když ale Stramaccioni kvůli špatným výsledkům skončil, Mavuba se už do sestavy vůbec nedostal. Letos v srpnu s pražským klubem rozvázal smlouvu a krátce nato se definitivně rozloučil s kariérou. Aktuálně pracuje jako expert pro francouzskou televizi RMC Sport.

V polovině listopadu vydal také autobiografickou knihu, v níž se za svým pestrým fotbalovým životem ohlíží. A v jeho vyprávění hraje podstatnou roli i rasismus. „Setkal jsem se s ním. Na hřištích a zejména v jejich okolí. Rasisté jsou bohužel všude, takže není důvod, aby někteří neseděli i na tribunách,“ píše Mavuba.

Celý text si přečtěte na webu iSport.cz.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie