Pády, hvězdy a velká česká sláva. Grand Prix v Brně OBRAZEM | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Pády, hvězdy a velká česká sláva. Grand Prix v Brně OBRAZEM

Pády, hvězdy a velká česká sláva. Grand Prix v Brně OBRAZEM

Brněnská Grand Prix České republiky se nesla ve znamení třetího místa Jakuba Kornfeila, který se stal hrdinou téměř 85 tisíc fanoušků, jež se dorazily na Masarykův okruh podívat na nedělní závodní program. Celkem se jich sešlo 187 348 a kromě fantastického výsledku domácího závodníka v kubatuře Moto3 mohli sledovat několik pádů i hvězdné souboje v MotoGP. Podívejte se na nejzajímavější fotky z celého víkendu.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.