Pála se může stát nejúspěšnějším fedcupovým kapitánem v historii

ČTK

08. 11. 2016 • 17:32

Kapitán českých tenistek Petr Pála má našlápnuto stát se nejúspěšnějším v historii. Povést se mu to může už o víkendu, kdy se Češky ve finále utkají s Francouzkami. Pak by předstihl šest kapitánů, kteří mají na účtu pět titulů, stejně jako on.

Pála byl u všech čtyř výher českého fedcupového týmu v posledních pěti letech. Něco takového se dosud povedlo jen šesti kapitánům. Stejnou bilanci jako Pála má i Kanaďanka Vicky Bernerová nebo Američanka B. J. Kingová, které vedly tým USA, Ital Barazzutti, Rus Tarpiščev a Španěl Lobato. Za celou historii Fed Cupu se ještě žádnému kapitánovi nepodařilo získat šest titulů.

Finále letošního ročníku mezi Francií a Českou republikou se bude hrát 12. a 13. listopadu ve štrasburské hale Rhénus Sport. Poslední tři tituly získaly Češky v Praze, naposledy vzaly triumf domácím v Rusku v roce 2011. „Holky se na finále těší, rády hrají před bouřlivou atmosférou. Fandí se tam hodně a hodně nahlas. Na to se musíme naladit,“ řekl ČTK kapitán.

Petr Pála vede český tým od roku 2008 a hned mu pomohl postoupit do Světové skupiny I. Od té doby český tým do nižší soutěže nesestoupil.

SDÍLET