Palát nahrál Kučerovovi na stý bod v sezoně. Blues přeskočili Colorado v boji o play off NHL | info.cz

Články odjinud

Útočník Radek Faksa v pátečním utkání NHL 17. gólem v sezoně nezabránil prohře hokejistů Dallasu 3:5 s Anaheimem. Forvard Ondřej Palát z Tampy Bay se asistencí podílel na 100. bodu Nikity Kučerova v sezoně. Lightning zdolali nejhorší tým soutěže Buffalo 7:5. Centr Patrik Berglund se hattrickem výrazně podepsal pod výhru St. Louis 4:1 v Chicagu. Blues díky triumfu přeskočili v Západní konferenci o bod Colorado a ujali se druhé divoké karty, která zajišťuje účast v play off.

Anaheim první třetinu ovládl 3:1 a ve druhé zvýšil na rozdíl tří tref. V 28. minutě zmírnil ztrátu Faksa, který před brankou tečoval střelu beka Grega Pateryna. Na začátku třetí části kapitán Stars Jamie Benn vstřelil kontaktní gól. Uklidnění na hokejky Ducks přinesl forvard Andrew Cogliano, jenž v 55. minutě stanovil konečnou podobu výsledku. Kalifornský tým zvítězil počtvrté za sebou. Křídelní útočník Anaheimu Ondřej Kaše vyšel po třech zápasech, z nichž poslední dva rozhodl vítězným gólem, bodově naprázdno.

Přestřelka v Tampě odstartovala už po půl minutě hry, kdy domácí otevřeli skóre. V páté minutě si Kučerov díky gólu na 2:1 připsal 99. bod. V desáté minutě vedli Lightning už 3:2. Zkraje druhé třetiny udeřila Tampa počtvrté. Kučerov se ve středním pásmu po přihrávce Paláta zmocnil puku, najel si do útočné třetiny a naservíroval ho obránci Danu Girardimu, který se střelou z první nemýlil. Sabres však do konce prostředního dějství třemi góly obrátili stav.

Lightning během 47 vteřin závěrečné třetiny strhli vedení zpátky na svoji stranu a do prázdné branky při power play hostů přidali sedmý gól. Floridský celek uspěl ve třetím z posledních čtyř duelů a v čele Východní konference má dvoubodový náskok na Boston, který odehrál o duel méně.

Čtyřiadvacetiletý Kučerov je v kanadském bodování druhý se ztrátou šesti bodů na Connora McDavida, který má na dosah druhý zisk Art Ross Trophy po sobě. Naposledy se obhajoba trofeje povedla Jaromíru Jágrovi, který ji v letech 1998 až 2001 získal čtyřikrát v řadě.