Parádní jízda nekončí. Čtyři Češky a Veselý si na Australian Open zahrají druhé kolo | info.cz

Články odjinud

Parádní jízda nekončí. Čtyři Češky a Veselý si na Australian Open zahrají druhé kolo

Českým tenistkám se daří i druhý den Australian Open. Vstup do úvodního grandslamu sezony v Melbourne zvládly Karolína Plíšková, Barbora Strýcová, Lucie Šafářová i Markéta Vondroušová. V českém duelu mezi muži uspěl Jiří Veselý, který zdolal kvalifikanta Václava Šafránka 6:4, 6:3 a 6:3.

Šestá nasazená Karolína Plíšková porazila na centrálním dvorci Roda Lavera Veronicu Cepedeovou z Paraguaye 6:3 a 6:4. Strýcová si poradila s Američankou Kristie Ahnovou 6:1, 7:5, Šafářová s domácí Ajlou Tomljanovicovou 7:5, 6:3 a Vondroušová při premiéře v hlavní soutěži s Japonkou Kurumi Naraovou 7:5 a 6:4.

Zatím všechny české hráčky tak v prvním kole letošního Australian Open uspěly. V pondělí postoupily Kateřina Siniaková a Denisa Allertová.

Úspěšnou bilanci můžou doplnit Petra Kvitová, která aktuálně bojuje s Němkou Andreou Petkovicovou, a Kristýna Plíšková, tu ale čeká Polka Agnieszka Radwaňská. Tomáš Berdych se utká s Australanem Alexem De Minaurem.

„Bylo to takové protrpěné, ale doufám, že se budu příště cítit trochu líp. Servis mi moc nefungoval, pár es sice bylo, ale skoro všechno jsem si jinak uhrála přes výměny,“ hodnotila Plíšková zápas pro servery iDnes, Tenisový svět a Radiožurnál. Její další soupeřkou bude Brazilka Beatriz Haddadová Maiaová (71. WTA).

Strýcová bude hrát druhé kolo se Španělkou Larou Arruabarrenaovou (84,), Šafářovou čeká Sorana Cirsteaová z Rumunska (37.) a levou rukou hrající Vondroušová se utká s osmou nasazenou Caroline Garciaovou z Francie.

Nezaváhala ani žádná z dalších favoritek. Postoupily Britka Johanna Kontaová, Ruska Maria Šarapovová či Němka Angelique Kerberová.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie