Pastrňák v play off září. Je třetí v produktivitě a první mezi nahrávači | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Pastrňák v play off září. Je třetí v produktivitě a první mezi nahrávači

Pastrňák v play off září. Je třetí v produktivitě a první mezi nahrávači

Český hokejový útočník David Pastrňák je s 13 body za pět branek a osm asistencí ze sedmi zápasů třetí v produktivitě play off NHL po 1. kole bojů o Stanleyův pohár. O vedení se dělí kapitán Pittsburghu Sidney Crosby se svými spoluhráčem Jakem Guentzelem, kteří nasbírali v šesti duelech shodně 13 bodů za šest tref a sedm asistencí.

Pastrňák se dělí s obráncem Johnem Carlsonem z Washingtonu o pozici nejlepšího nahrávače. Mezi kanonýry je třetí za Crosbym a Guentzelem spolu s dalším hráčem Bruins Jakem DeBruskem, Seanem Couturierem z Philadelphie, Nikitou Kučerovem z Tampy Bay a Alexandrem Ovečkinem z Washingtonu.

Pastrňákův spoluhráč David Krejčí se díky osmi bodům za dva góly a šest asistencí řadí na 13. místo. Na 40. pozici je Tomáš Hertl ze San Jose se čtyřmi body za tři góly a jednu přihrávku ze čtyř utkání.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.