Pastrňák znovu řádil na ledě a čtvrfinále je za rohem. Česko porazilo Francii 6:0 | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Pastrňák znovu řádil na ledě a čtvrfinále je za rohem. Česko porazilo Francii 6:0

Pastrňák znovu řádil na ledě a čtvrfinále je za rohem. Česko porazilo Francii 6:0

Čeští hokejisté porazili Francii 6:0,o dva góly se postaral útočník Bostonu David Pastrňák a o další dva pak Roman Horák. Svěřenci Josefa Jandače tak výrazně nakročili do čtvrtfinále. Jistotu mohou svěřenci trenéra Josefa Jandače získat už dnes večer, pokud Švýcarsko nezíská v duelu se Švédskem ani bod.


Shodně dvěma góly pomohli k vítězství českého týmu David Pastrňák a Roman Horák, trefili se také Dmitrij Jaškin a Martin Nečas. Brankář David Rittich udržel ve svém pátém reprezentačním zápase poprvé čisté konto, ke kterému mu stačilo deset zákroků.

Závěrečný zápas v první části turnaje čeká český výběr v pondělí od 20:15, kdy se utká s Rakouskem.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.