Pavelec ukončil kariéru. Na nabídku z NHL čekal marně | info.cz

Články odjinud

Pavelec ukončil kariéru. Na nabídku z NHL čekal marně

Dopředu měl jasně dané: NHL, nebo nic. Nakonec přišla druhá varianta, byť měl nabídky z KHL nebo extraligy. Gólman Ondřej Pavelec, mistr světa z Německa z roku 2010, ukončil v 31 letech kariéru. „Hraní už by mi nedávalo smysl, nastal správný čas,“ vysvětlil pro iSport.cz brankář, jenž v NHL odchytal 398 zápasů. Představil se na dvou olympijských turnajích, Světovém poháru i čtyřech šampionátech.


Tohle číslo už se u něj nezmění. 398. Tolik zápasů odchytal v NHL za Winnipeg, Atlantu a naposledy New York Rangers, kde působil vedle švédského fenoména Henrika Lundqvista. V historickém pořadí českých brankářů v počtu zápasů mu patří třetí místo za Dominikem Haškem (735) a Tomášem Vokounem (700).„Vždycky jsem říkal, že budu hrát hokej, dokud mě to bude bavit. A dokud o mě bude zájem. Teď se ani jedna věc nesešla. Nemám na to nastavenou hlavu, ani mě v NHL nikdo nechtěl. Takže jsem ani neměl velké dilema,“ popisoval Pavelec, jenž přiznal, že měl i dost toho velkého stresu, který v kariéře prožíval.

„Věděl jsem, že nechci hrát hokej do osmatřiceti nebo čtyřiceti. To jsem měl v sobě jasně nastavené. Pro lidi, kteří byli kolem mě, to tedy žádné překvapení nebylo. Život bych si chtěl užít i z jiného pohledu. Jedna etapa je za mnou, jedna přede mnou. A musím říct, že se na ni hrozně moc těším,“ reaguje Pavelec, kterého lákala podle informací iSport.cz extraligová Plzeň.

Více si přečtěte na webu iSport.cz.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie