Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Pelta na cele, Berbr starej estébák. Fanoušci Slávie „vypráskali“ v Edenu šéfy fotbalu

Pelta na cele, Berbr starej estébák. Fanoušci Slávie „vypráskali“ v Edenu šéfy fotbalu

Fotbalová krize přinesla mocnou inspiraci fanouškům Slavie, která se postavila do čela odporu proti šéfům asociace a spolu s ostatními kluby se snaží dosáhnout změn ve vedení asociace. Pověstná Tribuna Sever se na skandování před výkopem zápasu s Duklou (2:2) pečlivě nachystala a i po zahájení utkání dala nepopulárním šéfům co proto.

Malou slavnost, kdy červenobílé legendy Peter Herda, Dušan Herda a František Cipro převzaly symbolické klíče od Edenu, vystřídaly fotbalové „protestsongy.“ „Míra Pelta sedí na cele, Míra Pelta sedí na cele,“ zamířili fanoušci na předsedu FAČR, toho času ve vazbě.Hlavně však „naložili“ místopředsedovi Romanu Berbrovi, jehož další účinkování ve fotbalové vládě odmítl klubový boss Jaroslav Tvrdík. Nepopulárnímu funkcionáři připomněli jeho působení u komunistické Státní bezpečnosti. „Roman Berbr, Roman Berbr, STB!“ zazněla první verze a záhy přibyla druhá. „Roman Berbr je starej estébák!“ neslo se Edenem.

Vulgárního pokřiku se dočkala Dagmar Damková, bývalá předsedkyně komise rozhodčích a Berbrova „polomanželka“, jak ji na páteční tiskové konferenci sám její partner nazval. Přirovnána byla k dámskému přirození. V hledišti se navíc objevil malý transparent se znakem FAČR a nápisem Mafie.

O přestávce se domácí kotel přesunul na opačnou stranu a z Tribuny Sever byla rázem Tribuna Jih. A magie, že slávisté do brány, za níž je epicentrem fanoušků, pravidelně skórují, opět zafungovala, byť tentokrát „jen“ trefou z penalty, a nikoli vítěznou. Na netradiční straně také proběhla obvyklá děkovačka. Zbytek fanoušků na původním místě pak pozornost odcházejících hráčů pískotem a pak potleskem přivolal rovněž.

Více článků o dotační kauze ze serveru iSport.cz si můžete přečíst ZDE.

 

„Prostě končíš!" Jak Babiš zachází se svými lidmi. Komentář Markéty Žižkové

Už za pár hodin bude jasno o tom, jaké složení vlády si představuje designovaný premiér Andrej Babiš. Události, které k tomuto rozzuzlení vedou, zatím nepřinesly žádné velké překvapení. Už delší dobu se spekulovalo o tom, že ministerské křeslo opustí šéfka resortu obrany Karla Šlechtová nebo ministr průmyslu Tomáš Hüner. Příznačný je ovšem způsob, kterým se o svém konci dozvěděli.

Šéfovi hnutí ANO se daří až do poslední chvíle tajit jména ministrů za ANO. Ví je Hrad a pak zřejmě několik Babišových nejbližších. K jejich zveřejnění vyzývali designovaného premiéra i sociální demokraté (kteří by jako koaliční partneři alespoň občas něco rádi věděli), na veřejnost se ale nedostala. Jak opakují členové hnutí stále dokola, své záležitosti si strana umí řešit za zavřenými dveřmi. Prostor pro úniky je minimální. Už kvůli tomu, že sami členové „této firmy“ toho ví jen pomálu a spoléhají na svého šéfa.

Link

Páteční ráno přitom opět ukázalo, jak Babiš ke svým lidem přistupuje. O svém konci v čele resortů se „nechtění“ ministři dozvěděli až dnes. Během telefonátu. A bez vysvětlení. Alespoň tak to popsala médiím Šlechtová. Telefon jí zazvonil v sedm ráno před zasedáním vlády.

4987065:article:true:true:true

O důvodech, proč už s ní Babiš není spokojený, se napsalo mnoho. Osobně jí ale prý nic nevysvětlil. „Pan předseda nic nezdůvodňuje. Prostě mi řekl, že nebudu součástí nového návrhu vlády,“ komentovala to pro média smířeně končící ministryně.

Dnes ráno se Babišovo rozhodnutí dozvěděl i šéf resortu průmyslu a obchodu. Právě okolo Hünera, potažmo obsazení významného ministerstva vedl Babiš se Zemanem spor. Už nyní – ač neznáme přesné jméno nového ministra – panují obavy z toho, jakým směrem Česko povede v důležitých rozhodnutích, jako je dostavba jaderných elektráren.

Link

Kdy se tento člověk i další „nováčci“ o své nominaci od Babiše dozvěděli, je otázka. Také jim zazvonil telefon dnes ráno?

Faktem přitom je, že i ministři, kteří odchází o „své vůli“ a rozhodnutí oznámili už před časem, to nelíčí zrovna v optimistických barvách. Ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán pochopil, že se znelíbil Zemanovi mimo jiné tím, že vydal hackera Jevgenije Nikulina do Spojených států. Kritizuje i poměry v ANO a tvrdí, že jeho názory se od směřování hnutí liší. Jeho odchod z resortu v posledních dnech působí tiše. Příliš nekomunikuje. Nevyjadřuje se ani k otázkám na resort. Nejvíce by se jeho kroky daly přirovnat k vytracení, kdy za sebou jen potichu zavře dveře.

Končící ministr zahraničí Martin Stropnický si zas po letech uvědomil, že politika je vlastně špinavá hra, na kterou nemá nervy.

Link

Když se podíváme na chvilku mimo vládu – třeba na pražský magistrát – tak uvidíme Adrianu Krnáčovou, která se rozčiluje, že ji obklopuje parta neschopných lidí. Zároveň je ale jasné, že k jejímu konci vedlo i to, že ztratila Babišovu podporu.

5017080:article:true:true:true

Zpátky ke kabinetu: už v pátek večer by mělo být jasno v tom, kdo za ANO získá místo v pověstném vládním autobusu. Jedno je ale jisté už teď. Každý jmenovaný bude muset počítat s tím, že přes přátelskou atmosféru na PR fotkách hnutí, ho může kdykoliv potkat krátký telefonát: „Končíš a není ti nic do toho proč“. A to i firemní šéfové svým podřízeným vyjadřují větší porci úcty.

32744