Petr Čech chytá s helmou už deset let. Připomeňte si, co se stalo | info.cz

Články odjinud

Petr Čech chytá s helmou už deset let. Připomeňte si, co se stalo

Nevyhrál by Ligu mistrů. Ani čtyři FA Cupy. Nevlastnil by rekordní počet čistých kont v Premier League. To všechno mohlo nastat, kdyby Petr Čech zůstal paralyzovaný po incidentu, při němž mu soupeř prokopl kolenem lebku. Slavný brankář ovšem zabojoval a přesně před 10 lety se vrátil k fotbalu. K období, kdy si poprvé nasadil na hlavu helmu, se vrací v pátečním Sport Magazínu.

José Mourinho se na tiskové konferenci zlobil. Nejen proto, že v posledních dvou hodinách ztratil oba gólmany před následující bitvou v Lize mistrů proti Barceloně. „Bylo to neuvěřitelné, brankář chytne míč, má ho v rukou, a protihráč vletí přímo do jeho hlavy. Petr může být rád, že žije!“ vykládal tehdejší kouč Chelsea.

Jak se bezmála tragický okamžik odehrál? Z utkání v Readingu uběhlo jen pár vteřin, když domácí poslali dlouhý míč, Petr Čech vyběhl z branky, aby jej pokryl na kraji vápna. Do pokutového území se ale vřítil vlasatý protivník Stephen Hunt, a přestože gólman balon chytil a přikryl, souboj dohrál a kolenem zasáhl Čecha do hlavy.

CELÝ ČLÁNEK A VIDEO NAJDETE NA iSPORT.CZ.

KOMPLETNÍ TÉMA A ROZHOVOR S PETREM ČECHEM SI PŘEČTETE V PÁTEČNÍM SPORT MAGAZÍNU.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie