Petra Kvitová je v Praze ve čtvrtfinále, soupeřce povolila jen čtyři gemy | info.cz

Články odjinud

Petra Kvitová je v Praze ve čtvrtfinále, soupeřce povolila jen čtyři gemy

Tenistka Petra Kvitová se díky výhře nad ruskou soupeřkou Vichljancevovou posunula na pražském tenisovém turnaji Prague Open do čtvrtfinále. Nadějnou ruskou tenistku porazila Kvitová po setech 6:3 a 6:1.

Příští soupeřkou dvojnásobné vítězky Wimbledonu může být krajanka a osmá nasazená Kateřina Siniaková. Ta se v dalším utkání na centrkurtu ve Stromovce střetne s jinou Ruskou Jekatěrinou Alexandrovovou.

Hrát dnes ještě budou Denisa Allertová s bývalou vítězkou US Open Samanthu Stosurovou z Austrálie a loňská finalistka turnaje Kristýna Plíšková se na závěr programu střetne s Číňankou Wang Čchiang.

Kvitová proti osmnáctileté Vichljancevové poprvé udeřila ve třetí hře. „Věděla jsem, co čekat, že do toho bude chodit razantně. Měla jsem štěstí, že jsem ji brejkla dřív a měla pak psychickou nadvládu,“ řekla druhá nasazená tenistka.

Druhý brejk přidala na závěr první sady a druhé už jasně dominovala. Hrála přes slabší bekhend 83. hráčky žebříčku. „Z forhendu mi to zabíjela a bekhend mi nepřišel tak silný, proto přes něj bylo příjemnější hrát,“ vysvětlila.

Zápas vyhrála Kvitová za necelou hodinu a do čtvrtfinále letos na okruhu WTA postoupila potřetí. V Petrohradu i v Dauhá si následně došla pro titul.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie