Petra Kvitová je v Praze ve čtvrtfinále, soupeřce povolila jen čtyři gemy | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Petra Kvitová je v Praze ve čtvrtfinále, soupeřce povolila jen čtyři gemy

Petra Kvitová je v Praze ve čtvrtfinále, soupeřce povolila jen čtyři gemy

Tenistka Petra Kvitová se díky výhře nad ruskou soupeřkou Vichljancevovou posunula na pražském tenisovém turnaji Prague Open do čtvrtfinále. Nadějnou ruskou tenistku porazila Kvitová po setech 6:3 a 6:1.

Příští soupeřkou dvojnásobné vítězky Wimbledonu může být krajanka a osmá nasazená Kateřina Siniaková. Ta se v dalším utkání na centrkurtu ve Stromovce střetne s jinou Ruskou Jekatěrinou Alexandrovovou.

Hrát dnes ještě budou Denisa Allertová s bývalou vítězkou US Open Samanthu Stosurovou z Austrálie a loňská finalistka turnaje Kristýna Plíšková se na závěr programu střetne s Číňankou Wang Čchiang.

Kvitová proti osmnáctileté Vichljancevové poprvé udeřila ve třetí hře. „Věděla jsem, co čekat, že do toho bude chodit razantně. Měla jsem štěstí, že jsem ji brejkla dřív a měla pak psychickou nadvládu,“ řekla druhá nasazená tenistka.

Druhý brejk přidala na závěr první sady a druhé už jasně dominovala. Hrála přes slabší bekhend 83. hráčky žebříčku. „Z forhendu mi to zabíjela a bekhend mi nepřišel tak silný, proto přes něj bylo příjemnější hrát,“ vysvětlila.

Zápas vyhrála Kvitová za necelou hodinu a do čtvrtfinále letos na okruhu WTA postoupila potřetí. V Petrohradu i v Dauhá si následně došla pro titul.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.