Petržela má strach o Slavii: Hází tam peníze bez kontroly, může to skončit katastrofou | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Petržela má strach o Slavii: Hází tam peníze bez kontroly, může to skončit katastrofou

Petržela má strach o Slavii: Hází tam peníze bez kontroly, může to skončit katastrofou

Se strachem v neděli do Edenu nepřijde, byť bude se Zlínem v roli jasného outsidera. Na Slavii se Vlastimil Petržela vždycky cítí dobře. „Nikdy jsem dopředu nic nevzdával. Všude se dá uspět,“ říká trenér Fastavu. Spíš má obavy o budoucnost klubu, v němž strávil jako hráč a trenér dvanáct let. „Může to skončit katastrofou,“ naráží v rozhovoru pro iSport.cz na problémy čínské společnosti CEFC.

Opravdu máte o budoucnost Slavie strach?

„Od začátku jsem měl obavy. Nepozdávalo se mi, že tam někdo jen tak hází peníze bez kontroly. Mám člověka, který mě informuje, co se děje. Nečekal jsem ale, že to půjde tak rychle. Číňané tam všechno koupili, i stadion je teď zablokovaný. V Česku začali s podnikáním díky fotbalu. Že mají nějaké hotely, to nikoho nezajímá. Zviditelnili se až Slavií.“A teď se může stát cokoliv…

„Klubu samozřejmě nepřeju nic špatného. Ale může to být hrozné následky.“

Jak se cítíte v Edenu?

„Je to pěkný stadion. Rád se tam chodím dívat na zápasy. Po vojně jsem si vybral Slavii, od té doby jí fandím. Byl jsem tam dvanáct let, byly to krásné roky. Tam jsem odevzdal nejvíc. Ve třiceti jsem dostal šanci jako trenér, prakticky hned jsem vyměnil hřiště za střídačku. Zapomenout nemůžu ani na Bohemku a na Liberec, který jsem dostal s obyčejnými kluky z vesnic do ligy.“

Více si přečtěte na webu iSport.cz. 

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.