Plíšková má druhý titul v sezóně. V Tokiu porazila ve finále Ósakaovou | info.cz

Články odjinud

Plíšková má druhý titul v sezóně. V Tokiu porazila ve finále Ósakaovou

Forma Karolíny Plíškové je opět na vzestupu. V noci na dnešek totiž v Tokiu porazila ve finálovém utkání letošní vítězku US Open Naomi Ósakaovou z Japonska dvakrát 6:4. Plíšková tak získala druhý titul v sezoně a jedenáctý v kariéře. Radost z toho musí mít před blížícím se podzimním finále FED cupu také nehrající kapitán českého týmu Petr Pála. Češky nastoupí v listopadu v Praze proti silnému týmu USA a Plíškovou budou nepochybně potřebovat.

Šestadvacetiletá Plíšková slavila jednačtyřicátý vítězný zápas v sezoně a posune se na sedmé místo žebříčku WTA právě před Ósakaovou. V Tokiu navázala na krajanku Petru Kvitovou, která zde nenašla přemožitelku před pěti lety.

„Užila jsem si tady celý týden hodně zábavy a děkuju tátovi za podporu. Získali jsme spolu letos už druhý titul," řekla při předávání cen na kurtu Plíšková, kterou v Japonsku doprovázel otec Radek. Za jeho přítomnosti uspěla i v dubnu ve Stuttgartu. Plíšková se ve finále opírala o skvělý servis. Sice nedávala tolik es, ale při svém podání ztratila jen dvanáct míčků. Soupeřce nepovolila ani jeden brejkbol a sama udeřila dvakrát.

Poprvé v poslední hře první sady a pak ve druhém setu čistou hrou na 5:4. Zápas ukončila jedenácti míčky v řadě a dvěma esy. „Podání mě podrželo a to byl klíč k utkání, ale i ve výměnách jsem byla silná,“ řekla po zápase s tím, že byla ráda za vítězství ve dvou sadách. „Ale někdy to tak je, že musíte bojovat v těžkých zápasech o finále a v tom přijde nejsnadnější zápas," usmála se Plíšková, která všechna předchozí kola v Tokiu hrála na tři sety a ve čtvrtfinále s Američankou Alison Riskeovou odvrátila hrozbu vyřazení při dvou mečbolech.

„Každá výhra mi dodává sebevědomí a doufám, že v tom budu pokračovat,“ řekla po utákíní dále Plíšková. Kupodivu unaveně působila Japonka, i když cestou do finále neztratila ani set. Ósakaová prohrála poprvé po deseti výhrách. „Pomohla mi chybami a vypadala vyčerpaněji. Nesnažila jsem se ji přestřílet, protože hraje agresivněji než já, ale byla jsem trpělivější, hrála přes její bekhend a stačilo to," popsala Plíšková.

Díky tokijskému vavřínu se Plíšková v pondělí dostane v pořadí sezony na osmé místo zajišťující start na Turnaji mistryň. O cestu na vrchol roku do Singapuru ale bude muset ještě bojovat příští týden na turnaji ve Wu-chanu a poté v Pekingu.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie