Plíšková si na Turnaji mistryň připsala první prohru. Nestačila na Lotyšku Ostapenkovou | info.cz

Články odjinud

Tenistka Karolína Plíšková si na Turnaji mistryň na závěr základní skupiny připsala první prohru, po dvou jasných vítězstvích podlehla v Singapuru Lotyšce Jeleně Ostapenkové 3:6, 1:6. Postup do semifinále i prvenství ve skupině už měla Plíšková zajištěné, naopak Ostapenková byla už před utkáním z dalších bojů vyřazena.

V nezvyklé situaci, kdy v zápase nešlo o setrvání v turnaji, se Plíšková nedokázala správně zkoncentrovat. "Bylo to hodně zvláštní, hrálo se mi dost blbě. Do toho ona hrála extrémně dobře tím, že neměla co ztratit," poznamenala po utkání. Podobné pocity jako dnes zažívala jen na Hopmanově poháru, kdy také hrála zápasy, ve kterých o nic nešlo.

Zatímco v předchozích duelech s Američankou Venus Williamsovou i Španělkou Garbiňe Muguruzaovou ztratila Plíšková servis vždy pouze jednou, dnes ho proti vítězce letošního French Open neudržela hned pětkrát. V prvním setu vedla 3:2, ale poté již neuhrála ani game.

Ve druhé sadě turnajová i světová trojka rychle prohrávala 0:3. Pak sice čistou hrou snížila, avšak to bylo z její strany vše. Ostapenková zápas bez problémů dopodávala a po necelých 70 minutách proměnila první mečbol. Po dvou porážkách ve vzájemných zápasech porazila Plíškovou poprvé v kariéře.

Lotyška si díky premiérovému vítězství na turnaji zajistila prémii 153 tisíc dolarů. Naopak Plíšková přišla kromě finanční odměny o šanci připsat si navíc 125 bodů, které mohou být důležité v boji o post světové jedničky na konci roku.

O druhé postupové místo z Bílé skupiny se v přímém souboji střetnou Williamsová s Muguruzaovou. Po nich se na kurt dostane i Květa Peschkeová, jež se spolu s Annou-Lenou Grönefeldovou pokusí překvapit světové jedničky Martinu Hingisovou a Chan Yung-jan.