Plzeň opět ztratila remízou se Slováckem, Olomouc je dál třetí | info.cz

Plzeň opět ztratila remízou se Slováckem, Olomouc je dál třetí

Fotbalisté Plzně ve 28. kole první ligy remizovali se Slováckem 1:1 a i přes devátou ztrátu z dvanácti jarních zápasů vedou neúplnou tabulku o sedm bodů před druhou Slavií. Loňský mistr má k dobru pondělní dohrávku na Dukle. Třetí místo zaručující přímý postup do Evropské ligy drží Olomouc, která výhrou 4:1 ve Zlíne odvrátila útok Sparty po její páteční výhře 1:0 v Jihlavě. Sigma ztrácí jediný bod na Slavii, má náskok tří bodů na Spartu a pěti na Jablonec, který má zápas k dobru.

Plzeň měla velký tlak, ale v 70. minutě se po chybné rozehrávce brankáře Matúše Kozáčika jako první prosadil hostující Filip Kubala. Za osm minut vyrovnal střídající Tomáš Chorý, ale další šance domácích výborně pochytal gólman Milan Heča, který předtím přišel o 610 minut trvající neprůstřelnost. Viktoria může už v pondělí získat mistrovský titul, pokud Slavia v malém pražském derby prohraje s Duklou.

Už v pátek fotbalisté Sparty zvítězili 1:0 na hřišti Jihlavy a v tabulce se posunuli o skóre před Olomouc. Jediný gól dal v 81. minutě Guélor Kanga, jehož střelu z dálky brankář Matej Rakovan překvapivě pustil. Sparťané, kteří předtím přečkali velkou šanci domácího Davise Ikauniekse, ukončili sedmizápasové čekání na venkovní výhru. Vysočina prohrála poprvé od března.

Olomouc ale na vítězství Sparty zareagovala jasnou výhrou ve Zlíně. Výrazně k ní dopomohl útočník Jakub Řezníček, který vstřelil dva góly a navíc po jeho akci si dal vlastní branku obránce Ondřej Bačo. V 89. minutě přidal čtvrtý gól David Houska. Jediný gól Zlína dal na průběžných 1:2 Lukáš Železník. Sigma už osmkrát po sobě neprohrála.

O záchranu bojující fotbalisté Ostravy remizovali s Libercem 1:1 a minimálně do neděle se o bod odpoutali od předposlední Karviné. Slovan sice vedl gólem Oscara z nastavení první půle, ale v 52. minutě srovnal Tomáš Poznar a prodloužil libereckou sérii bez výhry na šest zápasů. Baník proti Liberci zabodoval po více než třech letech, hosté už mají pouze teoretickou šanci na páté místo a účast v Evropské lize.