Plzeň otočila zápas s Austrií, vyhrála 3:2. Liberec dál nepokračuje | info.cz

Články odjinud

Plzeň otočila zápas s Austrií, vyhrála 3:2. Liberec dál nepokračuje

Fotbalisté Plzně se rozloučili s podzimem a Evropskou ligou senzační výhrou 3:2 s Austrií Vídeň. Přitom od 18. minuty hráli bez vyloučeného Lukáše Hejdy a v hodně improvizované obraně, ale i v oslabení dokázali zlikvidovat dvoubrankovou ztrátu a sebrali Austrii šanci na postup. Plzeň ukončila čtrnáctizápasové čekání na výhru v evropských pohárech trvající od loňského září.

Rakouský celek vedl po penaltě Raphaela Holzhausera. Po rohu pak zvýšil Lukas Rotpuller, jenže Tomáš Hořava ještě do půle snížil. Po změně stran Hořava centrem připravil vyrovnávací gól pro Michala Ďuriše a slovenský útočník v závěru zařídil i vítězný gól.

Liberec prohrál v Soluni a do jarní části Evropské ligy neprošel

Fotbalisté Liberce do jarních vyřazovacích bojů v Evropské lize nepostoupili. Slovan v závěrečném 6. kole základní skupiny J prohrál na hřišti PAOK Soluň 0:2 a se ziskem čtyř bodů obsadil poslední místo v čtyřčlenné tabulce. Domácí poslal ve 29. minutě do vedení Garry Rodrigues a v 67. minutě pojistil náskok Dimitris Pelkas.

Liberec si zahrál základní skupinu pohárů počtvrté v historii a stejně jako v minulé sezoně nepostoupil. Do jarní vyřazovací fáze prošel jen v ročníku 2013/14.

Slovan v Soluni potvrdil, že ho závěr roku nezastihl v ideální formě. Severočeši vyhráli jediný z posledních devíti zápasů, v domácí soutěži nezvítězili šestkrát za sebou a přezimují jen dva body od sestupové pozice.