Plzeň slaví pátý mistrovský titul. Teplice porazila 2:1 a míří do Ligy mistrů | info.cz

Plzeň slaví pátý mistrovský titul. Teplice porazila 2:1 a míří do Ligy mistrů

Fotbalisté Plzně po roční přestávce ovládli první ligu a získali pátý mistrovský titul, třetí za poslední čtyři roky. Svěřenci Pavla Vrby díky domácí výhře 2:1 nad Teplicemi mají před posledním 30. kolem v tabulce nedostižný sedmibodový náskok na pražskou Slavii, kterou z trůnu sesadili.

Viktoria si zajistila účast v příštím ročníku Ligy mistrů a finanční bonus od UEFA ve výši 382 milionů korun. Trenér Vrba hned v první sezoně po návratu na plzeňskou lavičku dovedl mužstvo k titulu, svému třetímu. Západočeši navázali na mistrovské roky 2011, 2013, 2015 a 2016.

Ve Štruncových sadech v prvním poločase otevřel skóre Michael Krmenčík, po hodině hry zvýšil Milan Petržela a v závěru už pouze korigoval výsledek David Vaněček. Plzeň na jaře vybojovala teprve čtvrtou výhru z 13 kol a druhou na vlastním stadionu.

Plzeňští v úvodu působili trochu nervózně a do první větší šance se dostali až ve 14. minutě, kdy Kopic z voleje minul branku. Domácí pak v ofenzivě výrazně přidali a hosté jenom urputně bránili. Viktoria se ve 24. minutě dočkala vedoucího gólu. Chorý před brankou našel ofenzivního kolegu Krmenčíka a ten tvrdou ranou nedal Divišovi šanci. Nejlepší ligový střelec dal 13. gól v sezoně, na který čekal od března.

720p 360p
Slavia - Jablonec: Tribuna Sever: Transparenty proti Tvrdíkovi

I v závěru poločasu měl plzeňský tým převahu, Krmenčíkovu ránu však nadvakrát zastavil Diviš. Teplice poprvé zahrozily až těsně před pauzou, ale Kučerovu ránu brankář Kozáčik zneškodnil.

Domácím stačilo k titulu získat ve 29. kole stejně bodů jako druhá Slavia, která však po poločase překvapivě prohrávala 0:3 s Jabloncem. Přesto Západošeši začali i druhou půli aktivně. Petrželův gól však neplatil kvůli ofsajdu a Kopice tváří v tváří vychytal Diviš.

Teplický gólman podruhé kapituloval v 61. minutě, kdy ho z dálky překonal technickou střelou Petržela. Domácí fanoušci začali zaskandovat "Viktorka Plzeň - mistr ligy". Náladu jim nezkazil ani bývalý útočník Viktorie Vaněček, který v 85. minutě zblízka snížil po Trubačově přihrávce.

Severočeši už víc nestihli, pošesté za sebou v lize nevyhráli a nenapravili minulou domácí prohru 1:4 s posledním Brnem, po které hráči a realizační tým dostali pokutu půl milionu korun.