Po zatčení šéfa začala mela. Ve vrcholných patrech českého fotbalu to vře | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Po zatčení šéfa začala mela. Ve vrcholných patrech českého fotbalu to vře

Po zatčení šéfa začala mela. Ve vrcholných patrech českého fotbalu to vře

V době krize „úřednická vláda“ do čela českého fotbalu? Místopředseda FAČR Roman Berbr zkritizoval návrh vedení Slavie, která by ve výkonném výboru ráda viděla uznávané osobnosti. „Návrhy o úřednické vládě jsou zcela mimozemské. Liga se rozhodla, že půjde samostatnou cestou. Dnes je to jiná firma, než jsme my,“ uvedl po mimořádném zasedání výkonného výboru. Na jeho prohlášení okamžitě zareagoval na Twitteru předseda představenstva Slavie Jaroslav Tvrdík. „Berbr potvrdil oprávněnost našich požadavků na rozsáhlou reformu českého fotbalu,“ napsal.

Poté, co byla na současného předsedu FAČR Miroslava Peltu uvalena vazba kvůli podezření ze zneužití dotací pro sport, začala debata o tom, jakým způsobem by měl fotbal zareagovat.

Se zatím nejvýraznějším návrhem vedení pražské Slavie. To ve svém prohlášení navrhlo devět bodů na stabilizování fotbalu, včetně tzv. „úřednické vlády“ ve které by byli zastoupeny osobnosti, jako jsou bývalý spolumajitel klubu z Edenu Jiří Šimáně, bývalý reprezentant Pavel Kuka či renomovaný funkcionář s mezinárodními zkušenostmi Petr Fousek.

Berbr takové představy odmítl. „Návrhy o úřednické vládě jsou zcela mimozemské. Liga a svaz jsou zcela jiné firmy. Budeme dodržovat stanovy, které máme. Budeme volit předsedu, budou-li kandidáti. V případě, že nebude zvolen předseda, nebude výkonný výbor, ale volby budou v dalších měsících,“ uvedl funkcionář s kontroverzní pověstí.

Více si přečtěte na webu iSport.cz.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.