Po zatčení šéfa začala mela. Ve vrcholných patrech českého fotbalu to vře | info.cz

Články odjinud

Po zatčení šéfa začala mela. Ve vrcholných patrech českého fotbalu to vře

V době krize „úřednická vláda“ do čela českého fotbalu? Místopředseda FAČR Roman Berbr zkritizoval návrh vedení Slavie, která by ve výkonném výboru ráda viděla uznávané osobnosti. „Návrhy o úřednické vládě jsou zcela mimozemské. Liga se rozhodla, že půjde samostatnou cestou. Dnes je to jiná firma, než jsme my,“ uvedl po mimořádném zasedání výkonného výboru. Na jeho prohlášení okamžitě zareagoval na Twitteru předseda představenstva Slavie Jaroslav Tvrdík. „Berbr potvrdil oprávněnost našich požadavků na rozsáhlou reformu českého fotbalu,“ napsal.

Poté, co byla na současného předsedu FAČR Miroslava Peltu uvalena vazba kvůli podezření ze zneužití dotací pro sport, začala debata o tom, jakým způsobem by měl fotbal zareagovat.

Se zatím nejvýraznějším návrhem vedení pražské Slavie. To ve svém prohlášení navrhlo devět bodů na stabilizování fotbalu, včetně tzv. „úřednické vlády“ ve které by byli zastoupeny osobnosti, jako jsou bývalý spolumajitel klubu z Edenu Jiří Šimáně, bývalý reprezentant Pavel Kuka či renomovaný funkcionář s mezinárodními zkušenostmi Petr Fousek.

Berbr takové představy odmítl. „Návrhy o úřednické vládě jsou zcela mimozemské. Liga a svaz jsou zcela jiné firmy. Budeme dodržovat stanovy, které máme. Budeme volit předsedu, budou-li kandidáti. V případě, že nebude zvolen předseda, nebude výkonný výbor, ale volby budou v dalších měsících,“ uvedl funkcionář s kontroverzní pověstí.

Více si přečtěte na webu iSport.cz.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie